16 października 2008

LM: Trzecia porażka Wisły

Piłkarze ręczni Wisły Płock przegrali w Niemczech z Rhein Neckar Loewen 25:38 (14:20) w meczu 3. kolejki grupy H Ligi Mistrzów. Była to trzecia porażka mistrzów Polski w tej edycji rozgrywek, ale po raz pierwszy wiślacy zdobyli więcej niż 20 bramek.

Mistrzowie Polski dotrzymywali kroku niemieckiej drużynie do 11. minuty gry, kiedy przegrywali 6:7. Cztery kolejne gole zdobyli jednak gospodarze, którzy systematycznie powiększali przewagę. Do przerwy było 20:14, a podopieczni trenera Bogdana Kowalczyka nie mieli sposobu, by pokonać broniącego bramki "Lwów" Sławomira Szmala.

W drugiej połowie dominacja gospodarzy również nie podlegała dyskusji. Skutecznością imponował Islandczyk Gudjon-Valur Sigurdsson, który łącznie uzyskał dziesięć bramek. W 48. minucie było 32:21 i mecz był praktycznie rozstrzygnięty.

Wśród gospodarzy, oprócz Szmala, zagrało trzech innych Polaków – Mariusz Jurasik i Grzegorz Tkaczyk zdobyli po trzy gole, a Karol Bielecki raz pokonał bramkarzy Wisły.

Rhein Necka Loewen – Wisła Płock 38:25 (20:14)
Rhein Neckar: Szmal, Fritz – Sigurdsson 10/3, Filip 5/1, Groetzki 4, Szelmienko 4, Gensheimer 3, Jurasik 3, Schwarzer 3, Tkaczyk 3, Harbok 1, Klimovets 1, Bielecki 1, Roggisch.
Wisła: Seier, Wichary – Matysik 7, Rumniak 6, Pronin 5, Wuszter 4/2, Niedzielski 1, Zołoteńko 1, Twardo 1, Kuptel, Kwiatkowski, Nat
Karne minuty: RNL – 10, Wisła – 6. Widzów: 1773.