17 października 2008

Wygrana Polek w Rotterdamie

Polska pokonała Turcję 29:24 (13:13) w pierwszym występie grupy B Holland Handball Tournament rozgrywanego w Rotterdamie. Zwycięstwo zostało okupione kontuzją barku Agnieszki Jochymek.

Pierwsze minuty zdominowały Turczynki, które objęły prowadzenie 3:0. Pięć kolejnych bramek Polek, w tym trzy Iwony Niedźwiedź Cecotki pozwoliły na długo przejąć inicjatywę. W 10 min brutalnie z tyłu została zaatakowana Agnieszka Jochymek. Nasza lewoskrzydłowa nie powróciła już więcej na parkiet. Rywalki zdołały doprowadzić do remisu 10:10 na pięć minut przed końcem pierwszej połowy. Do końca tej części gry drużyny zdobywały bramki na przemian.

Turczynki nie przebierały w środkach /Fot. J.Brehmer

Bezpośrednio po zmianie stron Białoczerwone szybko uzyskały cztery gole z rzędu. Tych strat przeciwniczki nie zdołały już zniwelować. Największa przewaga Polek wynosiła sześć trafień różnicy (20:14). Wynik ustaliła tuż przed końcową syreną najskuteczniejsza nasza zawodniczka w tym meczu Niedźwiedź-Cecotka, której ogólną ocenę obniża zbyt duża liczba strat.

– Zaskoczyła mnie zbyt brutalna gra rywalek. Dobra postawa bramkarek, obrona 6-0, udane kontrataki złożyły się na zwycięstwo. Nie grała Koniuszaniec, gdyż odczuwa jeszcze skutki skręcenia nogi. Za postawę na boisku wyróżniłbym Polenz i Bołtromiuk – podsumował trener Krzysztof Przybylski.

Polska-Turcja 29:24 (13:13)
POLSKA: Kowalczyk, Wasiuk – Polenz 5, Jochymek, Duda 1, Duran, Wojtas 2, Malczewska 1, Niedźwiedź-Cecotka 6, Obrusiewicz 1, Bołtromiuk 5, Gunia 2, Rogucka 4, Jacek, Dworaczek 2, Kulwińska. Kary 10 min.