18 października 2008

Rywalki za silne dla młodzieżówki

Z trzema porażkami na koncie Polki zakończyły występy w X Młodzieżowym Pucharze Śląska. W Wilkowicach podopieczne Adama Pecolda przegrały z Rosjankami 23:27 (6:17). Turniej wygrały Norweżki, które ostatniego dnia, w skandynawskim derby, pokonały Dunki 23:22 (10:15). Dla triumfatorek był to kolejny sukces po czteroletniej przerwie w tych zawodach.

Białoczerwone w fatalnym stylu rozpoczęły potyczkę ze sborną. Wynik pierwszej połowy praktycznie przesądził o końcowym zwycięstwie Rosjanek. Później silniejsze fizycznie przeciwniczki nie pozwoliły odebrać sobie wygranej.

Spotkanie toczyło się na zasadzie sinusoidy. Moje zawodniczki przystąpiły do meczu wystraszone, do przerwy nie podjęły walki. Po zmianie stron pokazały jednak, że potrafią grać. Niestety w moim zespole nie ma liderki, która w trudnych chwilach jest w stanie poderwać koleżanki. Turniej dostarczył nam bardzo dużo materiałów do analizy – ocenił trener Pecold.

Szkoleniowiec dodał, że olbrzymim plusem turnieju jest postawa bramkarki Eweliny Kędzierskiej. – Gra z nami od roku. Obdarzona jest dobrymi warunkami fizycznymi. To nasza zdobycz – dodał.

Polska młodzieżówka w następnym sprawdzianie, pod koniec listopada br.. zagra w turnieju w Rumunii. Wówczas ich rywalkami ponownie będą Dunki.

Edyta Szymańska i Nora Moerk zdobyły po 20 bramek. Zgodnie z regulaminem tytuł najskuteczniejszej zawodniczki przypadł Norweżce (jej zespół został wyżej sklasyfikowany).

Polska-Rosja 23:27 (6:17)
POLSKA: Sulborska, Wałcerz, Kędzierska – Szlija 1, Jędrzejczyk 3, Palewicz, Pasternak, Cichoń, Jakubowska 4, Szymańska 5, Karwacka 1, Rupp 5, Nowicka, Białek 1.  Leszczyńska 2, Ocalewicz 1.
Sędziowie: Majka, Wojtyczka. Kary: Polska – 6, Rosja 6 min.

Norwegia-Dania 23:22 (10:15)