30 października 2008

Polacy z drugim miejscem w Kępno Cup

Reprezentacja Polski młodzieżowców zajęła drugie miejsca w międzypaństwowym turnieju Kępno Cup. W meczu decydującym o końcowym triumfie podopieczni Ryszarda Skutnika przegrali z Francją 30:31. Zawody są formą przygotowań do startu w finale Młodzieżowych Mistrzostw Świata 2009.

– Był to silny i bardzo wyrównany turniej – ocenił trener Skutnik. – Z nowych zawodników najlepiej wypadł Filip Jarosz bramkarz Stali Mielec.

Polski szkoleniowiec nie mógł skorzystać z kontuzjowanych Piotra Wyszomirskiego, Roberta Orzechowskiego i Piotra Adamczaka. Z kolei Damian Kostrzewa w środę zadebiutował w zespole seniorskim prowadzonym przez Bogdana Wentę.

Najwięcej emocji dostarczył mecz z Rosją. – Prowadziliśmy już siedmioma bramkami. Zmieniłem skład, aby dać pograć zmiennikom. Zrobił się bałagan. Rywale, na 10 sekund przed końcem, byli w posiadaniu piłki. Na szczęście nie trafili w bramkę – dodał Skutnik.

Spotkanie z Norwegią nie było już tak dramatyczne. W finałowych sekundach Piotr Chrapkowski przestrzelił rzut karny. Skandynawowie zdołali wyprowadzić skuteczną kontrę, co pozwoliło im zmniejszyć rozmiary przegranej.

Gra decydująca o pierwszym miejscu w turnieju od początku przebiegała pod znakiem przewagi Francji. Polacy w 45 min doprowadzili do remisu 45:45. Później ponownie Trójkolorowi dyktowali warunki gry, prowadząc 1-3 bramkami. W polskim zespole zawiedli zawodnicy z linii rozegrania.

W listopadzie podopieczni Ryszarda Skutnika zagrają z seniorami Gruzji i Polski. W styczniu czeka ich tradycyjny wyjazd do Danii, a w marcu gry kontrolne z Norwegią. 10-12 kwietnia Polska będzie gospodarzem grupy kwalifikującej do finałów mistrzostw świata.

Wyniki:

1. dzień:
Francja – Norwegia 31:27

Polska – Rosja 29:28 (16:9)

POLSKA: Zapora, Jarosz – Chrapkowski 1, Żak 2, Michałów, Kopyciński, 4, Jankowski 4, Gierak 4, Tomiak, Chrapusta 1, Szyba 3, Zadura, Bonisławski, Bednarek 2, Wolski, Seroka 8.

2. dzień
Polska-Norwegia 28:27 (9:10)
POLSKA: Zapora, Jarosz – Chrapkowski 8, Żak 2, Michałów, Kopyciński, 1, Jankowski 1, Gierak 4, Tomiak, Chrapusta, Szyba 10, Zadura, Bonisławski, Bednarek, Wolski, Seroka 2.

Rosja – Francja 28:28

3. dzień
Francja – Polska 31:30 (12:9)
POLSKA: Zapora, Jarosz – Chrapkowski 6, Żak, Michałów 1, Kopyciński 3, Jankowski 5, Gierak 7, Tomiak 2, Chrapusta 1, Szyba 3, Zadura, Bonisławski, Bednarek, Wolski, Seroka 2.
Rosja – Norwegia 33:27

Końcowa tabela:
1. Francja     5 pkt
2. Polska      4
3. Rosja        3
4. Norwegia  0

ZOBACZ TAKŻE:

Kadra narodowa młodzieżowców 26-30.10.08

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest