8 listopada 2008

Politechnika wyeliminowana z PZP

Piłkarki ręczne Politechniki Koszalińskiej przegrały z hiszpańskim zespołem Balonmano Parc Sagunto 23:36 (10:17) w rewanżowym meczu 3. rundy Pucharu Zdobywców Pucharów.

Pierwszy mecz także wygrały Hiszpanki (28:23) i awansowały do dalszych gier.

Mecz w Sagunto przebiegał pod dyktando dysponujących znacznie lepszymi warunkami fizycznymi Hiszpanek – informuje serwis Głosu Koszalińskiego. Już po paru minutach BM Sagunto prowadziło najpierw 4:1, a później 11:4. Na przerwę Hiszpanki schodziły wyraźnie przewodząc zmaganiom 17:10. – Nie udało nam się narzucić rywalowi swojego stylu gry i dlatego mając na uwadze perspektywę kolejnych meczów w ekstraklasie musiałem oszczędzać siły najlepszych naszych zawodniczek – wyjaśnia Waldemar Szafulski, trener AZS Politechniki. Koszaliński szkoleniowiec dość mocno zmieniał skład, a w efekcie bramki dla naszego zespołu zdobywało aż dziewięć zawodniczek.

Koszalinianki ukarane zostały aż pięcioma dwuminutowymi karami, a dziewczęta z BM Sagunto trzema. Na dodatek w 47. minucie trzecią karę dwuminutową i w efekcie czerwoną kartkę otrzymała Aleksandra Kobyłecka. Najlepsza strzelczyni pierwszego meczu, Milicia Danilović została sfaulowana przez Dagmarę Zaniewską i usiadła na ławce rezerwowej. Do końca meczu już się na parkiecie nie pokazała. – Nic się jej nie stało, trenerka zespołu z Sagunto uznała, że i tak dysponuje wystarczającą na nas siłą – wyjaśnia Szafulski.

Balonmano Parc Sagunto – AZS Politechnika Koszalińska 36:23 (17:10).
Balonmano: Lopez Vallendor, Arenhart – Castaneda Mora 1, Oncina Morena 3, Bologh 3, Morale Tendero 3, Chavex Hermandez 1, Benzal Andaloussi 9, Aquilar Diaz 7, Cuadrado Dehesa 2, Danilovic 4, Kpoze 1. Kary 6 min.