9 listopada 2008

SPR dwukrotnie lepsze od Szwajcarek

Zespół SPR Asseco BS Lublin awansował do 4. rundy Pucharu EHF. W rewanżowym meczu podopieczne trenera Edwarda Jankowskiego ponownie okazały się lepsze od mistrzyń Szwajcarii LC Brühl Handball St. Gallen, tym razem wygrywając 32:19 (14:8).

W niedzielnym meczu, w odróżnieniu od tego rozegranego dzień wcześniej, wygranego 34:28, mistrzynie Polski od samego początku, do końca dyktowały warunki – informuje oficjalna strona lubelskiego klubu.

Prowadzenie już w 1. minucie pewnie wykorzystując rzut karny uzyskała Sabina Włodek. W 13. minucie po kolejnych dwóch golach filigranowej skrzydłowej było już 6:2! Do końca pierwszej części lublinianki utrzymywały bezpieczną 3-6 bramkowy różnicę, ostatecznie kończąc pierwszą połowę z przewagą sześciu trafień (14:8).

W drugiej odsłonie było jeszcze lepiej. Dzięki znakomitej postawie Doroty Malczewskiej i Agnieszki Wolskiej w 37. minucie SPR Asseco BS wygrywało już dziesięcioma golami – 20:10.

W ostatnim kwadransie prawdziwy popis mistrzowskiej gry dała Wolska, która co rusz kapitalnymi rzutami powiększała bramkowy dorobek lublinianek. 27-letnia rozgrywająca w niespełna dziesięć minut zdobyła pięć goli i na osiem minut przed końcem SPR Asseco BS prowadziło już 29:15! Ostatecznie lublinianki wygrały 32:19.

W lubelskim zespole oprócz wspomnianych wyżej, wyróżniających się na tle całego zespołu zawodniczek: Włodek, Malczewskiej i Wolskiej, na duże brawa zasłużyła także bramkarka Magdalena Chemicz, na którą ni jak nie mogły znaleźć sposobu rywalki, szczególnie Saskia Lang, która w pierwszym meczu zdobyła 11 goli.

4. rundę Pucharu EHF zaplanowano dopiero na przyszły rok. Pierwsze spotkania odbędą się 7/8 lutego, rewanże tydzień później.

SPR Asseco BS Lublin – LC Brühl Handball 32:19 (14:8)
SPR Asseco: Chemicz, Jankaitiene – Włodek 8 /3, Wolska 6, Rukaite 4, D. Malczewska 4, Marzec 2, Repelewska 2, Majerek 1, Damięcka 2, Duran 2, Rola 1, Puchacz. Kary 6 min.
LC Brühl Handball: Brütsch, Rossi – Theodoridis 6, Bösch 6 (3), Amstutz 2, Sidorowicz 1, Lang 1, Scheffold 1, Bachmann 1, Ganz 1, Wenger, Hurmerinta, Kern, Bühler. Kary 12 min.
Sędziowali: Milan Hajek i Karel Macho (Czechy). Widzów 1300.