16 listopada 2008

Lubinianie odpadli z Pucharu EHF

W meczu rewanżowym 3. rundy Pucharu EHF mężczyzn Zagłębie Lubin przegrało w Lizbonie z OS Belenenses 26:30 (8:15). Rozegrane dzień wcześniej spotkanie obu drużyn również zakończyło się zwycięstwem portugalskiej drużyny – 35:29, która awansowała do dalszej fazy rozgrywek.

Tym razem w roli gospodarza wystąpili wicemistrzowie Polski. Odrobienie 6-bramkowych strat z pierwszego meczu wydawało się realne. Tym bardziej, iż w składzie zespołu z Lizbony nie ma klasowych graczy. Ubytki kadrowe jakich doznało Zagłębie przed sezonem okazały się jak widać zbyt znaczące, aby skutecznie rywalizować z zespołem porównywalnym do OS Belenenses. Portugalczycy w dwumeczu okazali się lepsi o 10 bramek i nie można tu mówić o żadnym przypadku. Warto wspomnieć, że kobieca reprezentacja Portugalii wyeliminowała Polskę z udziału z tegorocznych finałów mistrzostw Europy.

Podopieczni Jerzego Szafrańca w początkowej fazie meczu mieli duże problemy z powstrzymaniem gospodarzy. A i zdobywanie bramek przychodziło im z dużym trudem. Dośc powiedzieć, że lubinianie przez pierwszy kwadrans gry rzucili zaledwie trzy bramki. Gra ofensywna Lubinian również szwankowała, Zagłębie miało problemy ze stwarzaniem sobie dogodnych sytuacji. Już do przerwy Belenenses prowadziło 15:8.

"Liczyliśmy, że zawodnicy Belenenses będą zmęczeni po sobotnim meczu. Okazało się jednak, że mają dwie bardzo wyrównane siódemki, podczas gdy nasz, przetrzebiony kontuzjami zespół, grał praktycznie tymi samymi zawodnikami co w pierwszym meczu" – powiedział drugi trener Zagłębia Dariusz Bobrek.

Druga połowa była w wykonaniu Zagłębia o wiele lepsza. Z minuty na minutę szczypiorniści odrabiali straty poniesione w pierwszej części. Sześć minut przed końcem Belenenses prowadziło różnicą dwóch bramek. W tej sytuacji sprawa awansu była już praktycznie przesądzona na korzyść Portugalczyków, którzy przypieczętowali go podwyższeniem wygranej..

Zagłębie Lubin – OS Belenenses 26:30 (8:15)
Zagłębie Lubin: Malcher, Zaprutko – Kozłowski 6, Tomczak 5, Kieliba 4, Morawski 3, Obrusiewicz 3, Żubrowski 2, Anuszewski 2, Niedośpiał 1, Zadura, Steczek, Adamczak Paweł, Mohylewski.

Sędziowie: Radojko Brkic, Andrej Jusofhodzic (obaj Austria). Widzów: 1100