20 listopada 2008

Polki lepsze od Turczynek

Polskie pokonała w Dąbrowie Górniczej Turcję 29:25 (15:12) w pierwszym z dwóch kontrolnych spotkań piłkarek ręcznych. Kolejny mecz tych drużyn odbędzie się w piątek, w Chorzowie. Oba zespoły przygotowują się do preeliminacji MŚ 2009.


Turczynki walczyły do końca /Fot. J.Brehmer

Krzysztof Przybylski, dla którego był to debiut przed krajową publicznością w roli selekcjonera polskiej kadry, liczył na twardą, nieustępliwą grę Turczynek i się nie zawiódł. Dodał, że jego celem było sprawdzenie kilku zawodniczek i wariantów taktycznych. Mecz był okazją do debiutu dla Anny Musiał i Karoliny Radoszewskiej. Obie zapisały po jednym trafieniu na swoim koncie.

Zawodniczki obu zespołów spotkanie rozpoczęły dość nerwowo. Dość powiedzieć, że przez cztery i pół minuty utrzymywał się wynik bezbramkowy. Pierwsza niemoc strzelecką przerwała Daria Bołtromiuk, która zdobyła prowadzenie po rykoszecie. Turczynki w pierwszej połowie kilka razy odrabiały straty. Wynikało to zazwyczaj z braku asekuracji w przekazywaniu sobie przez Polki rywalek. Po raz ostatni tablica pokazywała wynik remisowy w 23 min. (11:11). Biało-czerwone jeszcze przed przerwą wypracowały kilkubramkową zaliczkę, której nie pozwoliły już sobie odebrać. Szczególnie mogła podobać się akcja Izy Dudy zakończona skutecznym rzutem z ponad 9 metrów.


Mecze Polek są okazją do dobrej zabawy /Fot. J. Brehmer

Po zmianie stron nastąpiły roszady w składzie gospodyń. Dobrze wypadła Klaudia Pielesz, która wykorzystując przewagę fizyczną, odważnie „wbijała” się w defensywę przeciwniczek, zdobywając kolejne gole.  Właśnie to po jej zagraniu przewaga Polek była najwyższa (26:20). Ambitne Turczynki grały do końca. Umiejętności wystarczyło im tylko na zmniejszenie rozmiarów porażki. Rezultat ustaliła niemal równo z końcową syrena Patrycja Kulwińska.

Polska-Turcja 29:25 (15:12)
POLSKA:
Wasiuk, Kowalczyk – Bołtromiuk 2, Malczewska 2/1, Duda 2, Niedźwiedź-Cecotka 1, Pielesz 6/2, Byzdra 1, Polenz 4/3, Musiał 1, Rogucka 3, Gunia 2, Dworaczyk 3, Kulwińska 1, Radoszewska 1. Kary 10 min.
TURCJA: Imamoglu, Capar – Turkay 2, Deveci 2, Nahcivanli 2, Gundar 2, Y. Yilmaz 4, Bora 2, Iskenderoglu 5/2, Pekmutlu 1, Aydogan, B.Yilmaz 4, Sahin 1. Kary 10 min.
Sędziowali: Bartosz Leszczyński, Marcin Piechota (obaj Polska). Widzów 1500.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest