26 listopada 2008

Młodzieżowcy pokonali Gruzinów

Młodzieżowa reprezentacja Polski pokonała w Lesznie Gruzję 34:30 (14:19). Drugie z kontrolnych spotkań odbędzie się w czwartek, w Wągrowcu.

W polskim zespole zabrakło kontuzjowanych bramkarzy Sebastiana Zapory i Piotra Wyszomirskiego oraz rozgrywających Michała Szyby i Dawida Chrapusty. W pierwszej połowie gospodarze grali w obronie systemem 6-0. Na niewiele się to zdało, gdyż Gruzini wiele bramek zdobywali z drugiej linii. Szczególnie trudni byli do upilnowania, najbardziej doświadczony (73 mecze/134 gole) z zespołu przybyłego do Polski – środkowy rozgrywający Sergo Datukashvili (TuS N-Lubece) i prawoskrzydłowy Revaz Chanturia (Metalurg Skopje).

Po zmianie stron trener Ryszard Skutnik zarządził defensywę 5-1. Gra polskiej drużyny stała się szybsza. Dzięki temu dużo bramek padało po kontrach, a i w ataku pozycyjnym nie było najgorzej.

„Straty odrobiliśmy już po kilku minutach drugiej połowy. Rośli rywale opadli z sił. Później stale prowadziliśmy 4-6 bramkami. Chłopaków bardzo mobilizował doping kibiców. W drugim meczu wprowadzę dwie zmiany do obrony, a więcej powinni pograć zawodnicy, którzy rzadziej pojawiali się na boisku w Lesznie – powiedział trener Skutnik.

POLSKA (młodzieżowa) – GRUZJA 34:30 (14:19)
Polska: Jarosz, Grzybowski – Chrapkowski 3, Żak 3, Orzechowski 3, Jankowski 4, Seroka 4, Kostrzewa 8, Gierak 7, Michałów 1, Bednarek 1, Kopyciński, Tomiak, Bonisławski.
Gruzja (najwięcej): Datukashvili 11, Chanturia 8.