30 listopada 2008

Polki drugie i mają już wolne

W ostatnim dniu turnieju preeliminacyjnego piłkarek ręcznych do mistrzostw świata 2009 Polska wygrała z Islandią 33:32 (19:14), a Łotwa uległa Szwajcarii 20:28 (6:12). Awans do play off – z kompletem zwycięstw – wywalczyła Słowacja. Polska zajęła drugie miejsce, nie uprawniające do gry w dalszej fazie rozgrywek.  

Jeśli umiesz liczyć – to licz na siebie. Polska reprezentacja chcąc myśleć o wygraniu turnieju kwalifikacyjnego mistrzostw świata rozgrywanego w Dąbrowie Górniczej musiała ściskać kciuki za Islandią, która w sobotę mierzyła się ze Słowacją. Niestety siódemka z „wyspy gejzerów” przegrała to spotkanie i nasze nadzieje wzięły w łeb. Słowaczki, które w środę pokonały Polskę, triumfowały też w całej imprezie i w nagrodę zagrają w fazie play off. Biało-czerwone nie wykorzystały atutu własnego parkietu sprawiając ogromny zawód kibicom piłki ręcznej. Szkoda, bo rywali mieliśmy w tych zawodach z trzeciej ligi europejskiego handballu.


Fot. ZPRP

Niedzielne spotkanie z Islandią przypominało nasze poprzednie występy. Graliśmy nierówno, na niskiej skuteczności i fragmentami bardzo beztrosko w obronie. Wynik też „śrubowaliśmy” zrywami. Na słabą Islandię to wystarczyło, bo panie absolutnie nie dorównują klasie panów, wicemistrzów olimpijskich, którzy w Pekinie zamknęli nam drogę do medali.W przerwie chyba uwierzyliśmy, że zwycięstwo mamy już w kieszeni, bo grając katastrofalnie słabo przegraliśmy pierwsze 10 minut drugiej połowy1:7! Nasze reprezentantki chyba uwierzyły dzieciom z Dąbrowy Górniczej, które bawiąc się na trybunach po każdej straconej bramce przez biało-czerwone skandowały „nic się nie stało, dziewczyny nic się nie stało”. Ostatecznie po ciężkim boju wygraliśmy z Islandią, a ostatnią bramkę zdobyła Dorota Malczewska na 15 sekund przed końcem spotkania.

Zbigniew Cieńciała (Sport)


Dorota Malczewska przesądziła o wygranej Polek /Fot.ZPRP

Wyniki niedzielnych meczów:

Łotwa-Szwajcaria 20:28 (6:12)

Polska-Islandia 33:32 (19:14)

POLSKA: Kowalczyk, Chemicz – Jacek 4, Malczewska 9, Niedźwiedź-Cecotka, Polenz 7/1, Kudłacz 1, Duda, Byzdra 1, Obrusiewicz 8, Gunia 2, Bołtromiuk 1, Pielesz. Kary 10 min. Trener Krzysztof PRZYBYLSKI.

ISLANDIA: Harnsdottir, Ragnarsdottir – Palsdottir, Jonsdottir 2, A. Gunnarsdottir, Bragadottir 4/1, D. Skuladottir 9/2, Johansdottir 2, Thorgeirsdottir, Hansdottir, H. Skuladottir, Stefansdottir 9, Ragnarsdottir, E. Gunarrsdottir, H. Einarsdottir 5, M. Einarsdottir 1. Kary 10 min. Trener Porbjorg GUNNARSDOTTIR.

Sędziowali: Jure Cvetko i Brstin Kavalar (Słowenia). Widzów 500.


Co dalej z polską piłką ręczną kobiet? /Fot. ZPRP

Końcowa tabela:

1. Słowacja       4          8          130:96
2. Polska
           4          6          142:103
3. Islandia         4          4          133:117
4. Szwajcaria     4          2         111:128
5. Łotwa            4          0           81:152.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest