3 grudnia 2008

90 lat polskiej piłki ręcznej

"90 lat polskiej piłki ręcznej", to czwarta pozycja książkowa dla kibiców i entuzjastów sportu oraz całego środowiska sportowego w naszym kraju autorstwa Władysława Zieleśkiewicza. Publikację wydano ze środków Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Prezentowane opracowanie jest bogatym zbiorem informacji o polskiej piłce ręcznej, jej genezie i rozwoju na przestrzeni minionego dziewięćdziesięciolecia.

Ukazuje przebieg rywalizacji krajowej i osiągnięcia Polski na arenie międzynarodowej, a ponadto informuje o najważniejszych wydarzeniach  z działalności ZPRP. Książka bilansuje udział naszych drużyn narodowych w Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy oraz po raz pierwszy dokumentuje mecze międzypaństwowe seniorskich reprezentacji kobiet i mężczyzn. W jasnym, przejrzystym układzie podane są wyniki Mistrzostw Polski w piłce ręcznej siedmio- i jedenastoosobowej oraz hazenie. Są również listy zdobywców Pucharu Polski i mistrzów kraju w kategorii juniorów.

Jednym z celów tego opracowania było pokazanie ludzi tworzących historię polskiej piłki ręcznej. Książka zawiera ponad 250 biografii najlepszych zawodniczek i zawodników oraz zasłużonych działaczy, trenerów i sędziów. Interesującym dla czytelnika powinien się okazać wybór ponad 300 fotografii przedstawiających znane osoby i istotne fakty z historii naszej dyscypliny sportu.  
Uwaga: Nakład wydawnictwa jest ograniczony. Cena 1 egzemplarza książki – 125 zł (cena wraz z wysyłka obowiązuje na terenie Polski). Prosimy wpłaty (z podaniem dokładnego adresu) kierować na konto ZPRP: 89 1740 0006 0000 3000 0044 5691. Wysyłkę realizujemy niezwłocznie po wpłynięciu podanej sumy na konto. W razie wątpliwosci pytania prosimy wysyłać na mleczko@zprp.org.pl  lub tel. (022) 892 90 11.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest