14 grudnia 2008

Andrzej Kraśnicki prezesem ZPRP

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Delegatów Związku Piłki Ręcznej w Polsce, obradujące w Warszawie, na prezesa kadencji 2008-2012 wybrało Andrzeja Kraśnickiego, który był jedynym kandydatem. Na Zjazd przybyło 69 z 82 delagatów. Zgromadzenie przegłosowało zmiany w statucie.

Zgromadzeni delegaci jednogłośnie udzielili absolutorium prezesowi Andrzejowi Kraśnickiemu i ustępującemu Zarządowi.

Podniesienie poziomu kobiecej piłki ręcznej, większa popularyzacja, cieszącej się coraz większym zainteresowaniem na świecie plażowej piłki ręcznej, powrót naszej dyscypliny do szkół. To będą główne zadania nowego Zarządu – zapowiedział prezes Kraśnicki.

Delegaci w formie uchwał przegłosowali m.in. wnioski o organizację przez Związek mistrzostw Europy kobiet lub mężczyzn, a także zniesienie przepisu dotyczącego zakazu transferu w trakcie sezonu bez względu na klasę rozgrywkową. Zniesiono także przepis o zakazie łączenia funkcji selekcjonera reprezentacji i trenera klubowego.


Wśród zaproszonych gości był m.in. prezes PKOl Piotr NurowskiW Polsce powstają coraz lepsze warunki dla sportu kwalifikowanego. Piłka ręczna należy do tych dyscyplin, które będą w sposób szczególny wspierany. Cieszy się mnie fakt, ze piłka  ręczna w Polsce podjęła wyzwanie. Podjęła walkę z koszykówką i siatkówką. Pozycja tej pierwsza się obniża. Po srebrnym medalu mistrzostw świata polska piłka ręczna wróciła do światowej czołówki. Z Pekinu wróciliśmy z uczuciem niedosytu, ale 5. miejsce nikomu ujmy nie przynosi. Wasi sędziowie międzynarodowi są piękną wizytówką polskiego sportu. Nowoczesne zarządzanie, menadżerskie kierowanie sportem to kanony działania współczesnych związków sportów. Jednak bez wolontariuszy, bez pasjonatów, bez działaczy, którym nisko się kłaniam nie będzie jednak sukcesu. Za to wam dziękuję – powiedział sternik PKOl.

Wyniki wyborów do Zarządu i Komisji Rewizyjnej –

Członkowie Zarządu:

Bogdan Sojkin, Wojciech Długosz, Wojciech Gucma, Henryk Szczepański, Marek Werle, Bogusław Trojan, Grzegorz Budziosz, Ryszard Mach, Andrzej Walasek, Robert Majdziński, Andrzej Dowgiałło, Witold Kulesza, Ryszard Łodziński, Arkadiusz Karch.

Członkowie Komisji Rewizyjnej:

Zbigniew Tarczykowski, Szczepan Moczygemba, Zbigniew Gorączko, Jerzy Gackowski, Zbigniew Moszczyński.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest