18 grudnia 2008

Bartosz Świerad zawodnikiem Kipera

Bartosz Świerad został zawodnikiem Piotrkowianina Focus-Park Kiper Piotrków Trybunalski. W Piotrkowie zagra już w najbliższą sobotę przeciwko Zagłębiu Lubin. Jest to transfer definitywny. Wisła Płock zastrzegła sobie prawo pierwszeństwa negocjacji warunków transferu Bartosza Świerada do Płocka w przyszłości.

Wychowanek Wisły Płock występował już w piotrkowskim zespole w sezonie 2004/2005 kiedy przebywał tam na wypożyczeniu. W swojej dotychczasowej sportowej karierze 25-letni rozgrywający zdobył 3 tytuły Mistrza Polski, 2 srebrne medale oraz dwukrotnie Puchar Polski w barwach Wisły Płock. Występował także w Lidze Mistrzów EHF, a w 2002 roku wraz z młodzieżową reprezentacją Polski zdobył w Gdańsku złoty medal Mistrzostw Europy.

Działaliśmy w porozumieniu z zawodnikiem – powiedział dyrektor sportowy Łukasz Szczuckia naszym podstawowym celem było umożliwienie Bartoszowi rozwoju sportowego. W Płocku ostatnio prawie nie grał, a w nowym klubie będzie występował regularnie, będzie także podstawowym zawodnikiem. Będziemy mu się przyglądać w grze, a nie tylko na treningach. Jego obecne przejście do Piotrkowa nie zamyka mu drogi do występów w Wiśle w przyszłości.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest