29 grudnia 2008

Stalowcy wkrótce wznowią treningi

Szczypiorniści Stali Mielec tydzień temu rozjechali się do domów na święta. Do wznowienia treningów zostało im jeszcze kilka dni, a do wznowienia rozgrywek ponad miesiąc. Stalowcy przegrali dwa ostatnie spotkania rozegrane na własnym boisku. – Przeciwko Olsztynowi zagraliśmy dobrze w obronie, a w meczu z Gdańskiem był całkowity brak zaangażowanianarzeka na łamach „Gazety Wyborczej Rzeszów” trener Stali Ryszard Skutnik.
W tym drugim spotkaniu widać było zmęczenie zawodników, brak szybkości oraz pomysłu na rozegranie piłki. – Podczas przerwy w rozgrywkach musimy popracować nad wszystkim, bo raz gramy dobrze, raz źle. Nie ma jednego elementu, na którym skupimy się szczególnie – mówił Skutnik.

Na przygotowanie do wznowienia rozgrywek mielczanie mają cały styczeń. W tym czasie będą trenować w Mielcu. Pierwsze dwa tygodnie spędzą, trenując we własnej hali. Dopiero w drugiej połowie stycznia zmierzą się z innymi zespołami. Na początek rozegrają dwa mecze w Zabrzu z tamtejszym I-ligowym Powenem, który walczy o awans do ekstraklasy. W ostatni weekend stycznia wezmą udział w międzynarodowym turnieju w Zawadzkiem, gdzie będą mieli okazję zmierzyć się z drużynami z ekstraklasy.

Przed rozpoczęciem rozgrywek mielczanie rozegrają jeszcze dwa mecze sparingowe z drużynami z I ligi. Rozgrywki ekstraklasy rozpoczną się 6 lutego meczem z Wisłą Płock, ale dwa dni wcześniej Stal czeka pojedynek z Kiperem Piotrków Trybunalski w ćwierćfinale Pucharu Polski.

Po ostatniej kolejce rozgrywek pomiędzy ostatnimi pięcioma zespołami w tabeli nadal są tylko cztery punkty różnicy Spośród tych drużyn jedynie Stal, Azoty Puławy i Miedź Legnica nie zdobyły punktów. Zajmujący ostatnie miejsce w tabeli beniaminek z Gorzowa Wielkopolskiego pokonał Miedź Legnicę i dołączył do stawki. Teraz gorzowianie mają tyle samo punktów co Stal. A stosunek bramek gorszy o zaledwie jedną. Zapowiada się więc ciekawa końcówka sezonu, gdy każdy punkt będzie bardzo ważny.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest