6 lutego 2009

Servaas odwieszony

Kolegium Ligi przy Związku Piłki Ręcznej w Polsce podczas czwartkowego posiedzenia podjęło decyzję o anulowaniu reszty kary półtorarocznego zawieszenia, które zostało nałożone na prezesa Vive Kielce Bertusa Servaasa.

Prezes Servaas został zawieszony przez Kolegium w kwietniu ub.r. w Związku z wydarzeniami, jakie miały miejsce po półfinałowym meczu play off ekstraklasy piłkarzy ręcznych Vive – Zagłębie Lubin. Prezes kieleckiego klubu zaatakował wtedy sędziów i delegata-obserwatora ZPRP. Zawieszenie powodowało to, że Servaas nie mógł reprezentować klubu w kontaktach ze związkiem.

– Po upływie ponad połowy kary prezes Servaas napisał pismo, w którym zwrócił się z prośbą o anulowanie pozostałego okresu. Kolegium przychyliło się do tej prośby – powiedział przewodniczący Kolegium Ligi Bogusław Trojan.
Postanowiono także, że spotkanie prezesów klubów ekstraklasy, męskich i żeńskich, odbędzie się 23 lutego br. w Warszawie.

Kolegium ustaliło, że od przyszłego sezonu przy organizacji imprez masowych organ wydający zezwolenie na jej przeprowadzenie tj. prezydent miasta, burmistrz, wójt określi czy ratownicy medyczni mogą zamiast lekarzy pełnić dyżury w czasie meczów.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest