24 lutego 2009

Operacja Lijewskiego

Marcin Lijewski, czołowy reprezentant Polski w piłce ręcznej i zawodnik HSV Hamburg we wtorek przeszedł operację lewego kolana. 25-minutowy zabieg pod pełną narkozą przeprowadził doktor Oliver Dierk. Do urazu łakotki doszło podczas sobotniego meczu Bundesligi przeciw TSV Dormagen.

To już kolejna operacja kolana niespełna 32-letniego brązowego medalisty mistrzostw świata. Teraz reprezentanta Polski, najlepszego prawego rozgrywającego ostatnich mistrzostw świata w Chorwacji, czeka rehabilitacja, która potrwa od czterech do sześciu tygodni.

Marcin wypadł nam ze składu i jest to dla nas dużą stratą. Tym bardziej, że w ostatnich meczach prezentował się bardzo dobrze. Wszystko wskazuje na to, że zastąpi go jego brat Krzysztof – powiedział trener Martin Schwalb przed spotkaniem z SC Magdeburg.

Uraz najprawdopodobniej uniemożliwi Lijewskiemu grę w najbliższych meczach kwalifikacjii mistrzostw Europy 2010 z Turcją (19 w Mersin i 22 marca w Olsztynie). W reprezentacji Polski jego zmiennikiem także jest młodszy z braci Lijewskich.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest