2 marca 2009

Obradował Zarząd ZPRP

Włocławek wśród mężczyzn, Kalisz wśród kobiet zorganizują finałowe mecze Pucharu Polski w piłce ręcznej. Walkowery na niekorzyść Piotrcovii Piotrków Trybunalski w rozgrywkach Mistrzostw Polski Juniorek. To główne decyzje poniedziałkowego Prezydium i Zarządu ZPRP.

Członkowie Zarządu kierując się zasadą, że finałowe spotkania Pucharu Polski powinny odbywać się na neutralnym terenie postanowili obowiązki gospodarza powierzyć Włocławkowi (18/19 kwietnia, Vive Kielce-Zagłębie Lubin) i Kaliszowi (15 kwietnia, Politechnika Koszalin-Interferie Zagłębie Lubin). Z tego względu w głosowaniu przepadły oferty przedstawione przez Kielce i Koszalin.

Poinformowano o najbliższych meczach kwalifikacji EURO 2010 męskiej reprezentacji, które odbędą się w kraju. 22 marca w Olsztynie Polska podejmie Turcję. 13 lub 14 czerwca we Wrocławiu dojdzie do potyczki ze Szwecją, a 20 czerwca – na zakończenie rozgrywek – w Kielcach odbędzie się mecz z Rumunią.

Zgodnie ze wstępnym porozumieniem z Federacją Piłki Ręcznej z USA możliwy jest wyjazd na drugą półkulę, w pierwszej połowie lipca, zespołu narodowego prowadzonego przez Bogdana Wentę. Amerykanie zaprosili w tym samym czasie również ekipy Francuzów, Chorwatów i Niemców. Wszystko z myślą promocji handballu w kontekście starań o organizację Igrzysk Olimpijskich 2016 w Chicago.

W planach kontaktów z Federacją USA przewidywana jest wymiana sędziów i trenerów. Z kolei z zaproszenia przyjazdu do Polski, na Puchar Śląska, może skorzystać kobieca reprezentacja Stanów Zjednoczonych.

W celu podwyższenia rangi poszczególnych organów Związku podział środków finansowych dla klubów ekstraklasy, wynikających z podpisanej umowy z Telewizją Polsat, scedowano na Kolegium Ligi.

Prezydium Zarządu zatwierdziło wniosek Komisji Rozgrywek Młodzieżowych o zweryfikowaniu wyników zespołu MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. jako walkowery na niekorzyść tego klubu, za udział nieuprawnionej zawodniczki, w rozgrywkach półfinałowych Mistrzostw Polski Juniorek.   

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest