6 marca 2009

Remis Polek ze Słowaczkami

Polska zremisowała ze Słowacją 31:31 (17:16) w piątkowym meczu turnieju piłkarek ręcznych w czeskim Chebie. W meczu Czechy – Ukraina wynik pozostał także nierostrzygnięty 25:25 (11:13).

Był to dobry mecz w wykonaniu Polek. Po słabszym początku – Słowaczki prowadziły już 4:0 i 6:2 – w naszym zespole zaczęła lepiej funkcjonować obrona. – Kilka piłek odbiła Małgosia Sadowska i zaczęliśmy odrabiać straty – powiedział trener Krzysztof Przybylski.

W drugiej połowie nasz zespół prowadził już trzema bramkami. Niestety trzy kolejne szybie ataki nie zakończyły się zmianą wyniku. W ostatnich 10 minutach Polki rzuciły tylko dwa gole, co znacznie ułatwiło przeciwniczkom zadanie.

Polska – Słowacja 31:31 (17:16)

POLSKA: Sadowska, Mieńko – Jochymek 1, Jasińska 2, Byzdra 3, Gęga 1, Aleksandrowicz 1, Szwed 1, Malczewska 4, Waga 7, Wilanowska 5, Bałtromiuk, Wolska, Koniuszaniec 4, Dworaczyk 2, Stachowska 0.

Czechy – Ukraina 25:25 (11:13)