24 marca 2009

Niemcy wygrali Pomezania Cup

Niemcy okazali się najlepszą drużyną międzypaństwowego turnieju piłki ręcznej juniorów Pomezania Cup w Malborku. Na kolejnych miejscach sklasyfikowano Francję, Rosję i Polską. Podopieczni Wojciecha Nowińskiego przegrali wszystkie mecze.

W składzie Białoczerwonych z powodu kontuzji, kłopotów z nauka i braku zgody macierzystego klubu (Artur Giela) zabrakło ośmiu powołanych zawodników. W tej sytuacji szansę na grę otrzymali nowi lub piłkarze, którzy dotąd nie byli podstawowymi graczami kadry.


Kamil Mokrzki próbuje minąć francuskiego obrońcę/ Fot. M.Skorupski

Praktycznie w każdym meczu o końcowych wynikach przesądziły finałowe minuty. Większość moich chłopaków potwierdziła, że warto w nich inwestować. Oczywiście można mierzyć się ze słabszymi np. Litwą i cieszyć się ze zwycięstw. Uznaję zasadę, że tylko gra z najlepszymi może przynieść efekty. Przyjdzie taki czas, że my również zaczniemy wygrywać. Odkryciem turnieju został Tomasz Klinger, którego uznano najlepszym zawodnikiem. Przedtem grał na lewym skrzydle. Teraz przeszedł na lewe i środkowe rozegranie – ocenił trener Nowiński.

Szkoleniowiec pochwalił również Aleksandra Kryszenia za grę na prawym skrzydle, który wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie. Zdaniem trenera z dobrej strony pokazali się również Rafał Przybylski i Kamil Mokrzki. Ten drugi występował nawet po 60 min, choć to była dopiero jego druga przygoda z kadrą Polski. Nie zawiedli bramkarze – Paweł Matkowski i Krzysztof Szczecina.


Dobra gra Polaków nie została poparta zwycięstwem /Fot. M. Skorupski

Duże postępy poczynił Kamil Syprzak. – Przyszłość przed nim. Warto w niego inwestować. Powinien mieć indywidualne treningi w klubie – dodał Nowiński. Obrotowy Wisły Płock bierze już udział w zajęciach z pierwszą drużyną mistrza Polski.

Kolejnym sprawdzianem polskich juniorów będzie turniej w Kępnie wyznaczony na koniec maja. Zagrają w nim rówieśnicy z Hiszpanii, Słowacji i Francji. W lipcu drużyna Nowińskiego wystąpi w Otwartych Mistrzostwach Europy w Szwecji.


Krzysztof Szczecina (nr 12) dobrze się zaprezentował w turnieju /Fot. ZPRP

Wyniki:

1.dnia:
Francja – Niemcy 24;27 (12:18)

Polska – Rosja 26:29 (11:14)
POLSKA: Matkowski, Fornal, Szczecina – Syprzak 1, Nidzgorski 1, Jankowski, Przybylski 2, Mokrzki 1, Sieg, Rosiek, Frańczak 1, Klinger 9, Kłoda 4, Nogowski 3, Kryszeń 5, Dawidowski.

2.dnia:
Rosja – Niemcy 30:32 (14:15)

Polska – Francja 26:28 (12:14)
POLSKA: Matkowski, Fornal, Szczecina – Syprzak 2, Kowalczyk, Jankowski, Przybylski 5, Mokrzki 5, Sieg, Rosiek, Frańczak, Klinger 5, Kłoda, Nogowski 1, Kryszeń 8, Dawidowski.

3. dnia:
Francja – Rosja 42:26

Polska – Niemcy 34:39 (20:21)
POLSKA: Matkowski, Fornal, Szczecina – Syprzak 2, Kowalczyk, Jankowski, Przybylski 6, Mokrzki 4, Sieg 1, Rosiek 1, Frańczak, Klinger 11, Kłoda, Nogowski 3, Kryszeń 6, Dawidowski.

Końcowa tabela
1. Niemcy         3   98-88       6 pkt
2. Francja         3   94-79       4
3. Rosja           3    85-100     2
4. Polska          3    86-96        

Najlepszy:

– rozgrywający turnieju: Tomasz KLINGER  (POL)

– zawodnik turnieju :     Felix KÖNIG (GER)

– strzelec turnieju:        Vladislav    KOSHMAN (RUS) 

– bramkarz turnieju:     Kevin BONEFOI (FRA)

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest