25 marca 2009

Sprawdzian młodzieżówki w Norwegii

Wygrana i dwie porażki to bilans meczów młodzieżowej reprezentacji Polski z rówieśnikami z Norwegii. Mecze w Arendal, rozegrane w ub. tygodniu, dla drużyny Ryszarda Skutnika były ostatnim sprawdzianem przed kwalifikacjami do mistrzostw świata, które zaplanowano (9-11.04) w Mielcu.

Były to pożyteczne dla nas mecze, choć zabrakło trzech powołanych zawodników – powiedział trener Ryszard Skutnik, mając na myśli chorych Łukasza Gieraka i Roberta Orzechowskiego oraz powołanego do reprezentacji seniorów Michała Szybę. Z gry w kadrze, z przyczyn zdrowotnych, zrezygnował Piotr Adamczak.

W Norwegii dobrze spisali się obaj bramkarze. W obronie radziliśmy sobie, grając systemem 5-1 i 6-0. Gorzej prezentował się kontratak, a w ataku pozycyjnym podania powinny być szybsze, z większą zmianą pozycji – dodał szkoleniowiec.

Polski zespół od czasu Młodzieżowych Mistrzostw Europy 2008 rozegrał 11 spotkań, ale nigdy nie udało się zebrać wszystkich najlepszych piłkarzy. Trener Skutnik zakłada, że podczas, rozpoczynającego się 5 kwietnia, zgrupowania nie będzie żadnych problemów z powołanymi zawodnikami. 

O jedne miejsce premiowane awansem do finałów MMŚ Polska zagra kolejno z Hiszpanią, Ukrainą i Grecją. Organizatorzy liczą na doping, a cena biletów w wysokości 5 zł ma właśnie zachęcić kibiców do wysokiej frekwencji w mieleckiej hali.

Wyniki:
Norwegia-Polska 23:24 (12:13)
POLSKA: Wyszomirski, Zapora – Chrapkowski 8, Żak, Michałów 1, Kopyciński, Jankowski 2, Kostrzewa 8, Chrapusta, Zadura 1, Seroka, Bednarek 4, Krzysztofik, Tomiak, Pilitowski.
Sędziowali: Abrahamsen, Kristiansen (obaj Norwegia). Widzów 230.

Norwegia-Polska 27:21 (17:10)
POLSKA: Wyszomirski, Zapora – Chrapkowski 4, Żak, Michałów 1, Kopyciński 3, Jankowski 3, Kostrzewa 2, Chrapusta 1, Zadura 2, Seroka, Bednarek 3, Krzysztofik 1, Tomiak 1, Pilitowski.
Sędziowali: Arntsen, Gullaksen (obie Norwegia). Widzów 200.


Norwegia-Polska 29:28 (14:13)
POLSKA: Wyszomirski, Zapora – Chrapkowski 5, Żak, Michałów, Kopyciński, Jankowski 5, Kostrzewa 7, Chrapusta 1, Zadura 1, Seroka 5, Bednarek 3, Krzysztofik, Tomiak, Pilitowski 1.

Sędziowali: Arntsen, Gullaksen (obie Norwegia). Widzów 175.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest