3 kwietnia 2009

Na początek z Czarnogórą

Europejska Federacja Piłki Ręcznej ogłosiła terminarz meczów kwalifikacyjnych grup EURO 2010 piłkarek ręcznych. Polki w inauguracyjnej kolejce 14/15 października br. podejmą zespół Czarnogóry. W tym roku czeka je jeszcze wyjazd na Słowację.

Terminarz gier wydaje się korzystny dla zespołu Krzysztofa Przybylskiego. W 2010 r., na przełomie marca i kwietnia, Białoczerwone na własnym terenie zagrają z Rosją. Po kilka dniach czeka je powtórka potyczki, tym razem na wyjeździe, z drużyną mistrzyń świata i wicemistrzyń olimpijskich.

Polki kwalifikacje zakończą pod koniec (26/27) maja spotkaniem w Czarnogórze oraz meczem u siebie ze Słowacją (29/30). To ostatnie spotkanie prawdopodobnie zadecyduje kto, oprócz Rosji, awansuje z grupy 6 do finałów ME (7-19 grudnia 2010 r. w Danii i Norwegii). – To korzystny układ gier. Miejmy nadzieję, że to ostatnie spotkanie nie będzie już decydujące i awans zapewnimy sobie wcześniej – powiedział trener Przybylski.

Federacja Słowacka zwróciła się do ZPRP z prośbą o zamianę gospodarza bezpośrednich meczów, motywując to kłopotem z halą w pierwszym terminie. – Możemy im odpowiedzieć, że chętnie dwa mecze zagramy w Polsce – żartobliwie podsumował prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki.  

TERMINARZ GRUP KWALIFIKAFCYJNYCH EURO 2010 (plik pdf)  

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest