7 kwietnia 2009

Do Danii po awans

Podopieczne Adama Pecolda meczem z Bułgarią rozpoczną w piątek rywalizację w grupie 2 kwalifikacji Mistrzostw Europy do lat 19. W duńskim Kolding Polki zagrają jeszcze z drużyną gospodarzy i Łotwą. Dwa najlepsze zespoły awansują do finałów.

Dziewczyny bardzo chcą awansować. W drużynie odczuwalna jest wielka mobilizacja. Do Danii pojedziemy autokarem i na miejscu zameldujemy się po ok. 11 godzinach w środę wieczorem. Na czwartek w miejscowej hali mamy zaplanowane treningi – powiedział polski szkoleniowiec.

Z powodu kontuzji ze składu „wypadła” Agnieszka Białek, a Karolina Wałcerz musi więcej czasu poświęcić na naukę. W ich miejsce zostały powołane Natalia Osiak i Martyna Hoffman. Aleksandra Jędrzejczyk skręciła nogę w stawie skokowym, ale do czasu meczów z jej zdrowiem powinno być wszystko w porządku.

Z terminarza wychodzi, że najważniejszy będzie pierwszy mecz. Mamy nagrania z niedawnego turnieju w Ołomuńcu, w którym graliśmy przeciw Bułgarii oraz z meczu tego zespołu z Czechami. Z naszego rozeznania wynika, że w składzie Bułgarii powinna pojawić się jeszcze zawodniczka występująca w lidze hiszpańskiej – dodał Pecold. W czasie turnieju w Czechach Polki wygrały z Bułgarkami 24:22.

Kadrowiczki podczas zgrupowania w Dzierżoniowie rozegrały dwa sparingi z zespołem juniorów młodszych Żagwi Dzierżoniów. Rywale mieli wcielić się w południowy charakter Bułgarek i z zadania wywiązali się bez zarzutu. – Miało być dużo szarpania, żywiołowej gry i tak właśnie było – wspomniał Pecold.

Faworyt grupy – Dania jest także w zasięgu Polek, ale o korzystny wynik będzie bardzo trudno. W ostatnim sprawdzianie, podczas Młodzieżowego Pucharu Śląska, Dania wygrała 25:23. – Nie jestem przekonany czy wówczas Dania grała w pełnym składzie. Renomy piłki ręcznej z tego kraju nie trzeba nikomu przedstawiać, ale będziemy walczyć. Grę Danii przeanalizujemy na podstawie jej występu pierwszego dnia z Łotwą – zakończył polski szkoleniowiec.     

Program zawodów

10.04.2009 (piątek)
17:00 Bułgaria-Polska
19:00 Dania-Łotwa

11.04.2009 (sobota)
16:15 Łotwa-Bułgaria
18:15 Polska-Dania

12.04.2009 (niedziela)
14:15 Łotwa-Polska
16:15 Dania-Bułgaria.

ZOBACZ TAKŻE:

Młodzieżowa kadra kobiet 30.03-12.04.09

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest