8 kwietnia 2009

W Płocku rozpoczęła się budowa hali

8 kwietnia rozpoczęła się budowa hali sportowo-widowiskowej, na którą od lat czekają sportowcy, trenerzy i zdecydowana większość mieszkańców Płocka.

Rano na budowę przy tzw. Placu Celebry wjechały pierwsze buldożery i ciężki sprzęt budowlany. Z marszu przystąpiono do pracy, ogrodzono teren budowy, rozstawiono kontenery z zapleczem dla pracowników budowy, trwa instalacja dźwigów. Obecnie teren jest przygotowywany pod kątem geodezyjnym, a w przyszłą środę (15 kwietnia) rozpoczną się już właściwe prace budowlane. Wyłonione w przetargu konsorcjum, z Vectrą S.A. jako liderem, będzie miało 18 miesięcy na wywiązanie się z umowy zbudowania nowoczesnego obiektu na blisko 5,5 tysiąca osób.

W przetargu uczestniczyły dwa konsorcja. Pierwsze z PETRO Mechaniką Sp. z o.o. jako liderem (członkowie to PW Ebud-Przemysłówka Sp. z o.o. i Sport Halls Sp. z o.o.) zaproponowało wykonanie prac za blisko 114 mln zł brutto. Liderem drugiego jest Vectra S.A. (partner BBR Polska Sp. z o.o.) z ofertą przekraczającą niewiele ponad 100 mln zł brutto. I właśnie temu konsorcjum Urząd Miasta Płocka powierzył budowę hali sportowo-widowiskowej.

W hali, która powstanie na tzw. Placu Celebry, odbywać się będą głównie zawody sportowe z udziałem piłkarzy ręcznych Wisły Płock oraz imprezy rangi międzynarodowej. Obiekt zostanie również przystosowany do organizowania widowisk, wystaw i targów. Wykonawca zajmie się również zagospodarowaniem terenu wokół hali. Wybuduje m.in. dwupoziomowy parking na 500 miejsc postojowych. Plac natomiast wypełnią tereny zielone o charakterze parkowym.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest