9 kwietnia 2009

Koniec marzeń

Polska przegrała z Hiszpanią 30:38 (17:19) w meczu grupy 3 kwalifikacji do Młodzieżowych Mistrzostw Świata, które rozpoczęły się w Mielcu. Porażka znacznie zminimalizowała szansę Białoczerwonych na awans do finałów. Kwalifikuje się tylko najlepszy zespół. W innym spotkaniu Ukraina wygrała z Grecją 30:19 (14:10).

Hiszpanie zrobili poważny krok w kierunku awansu /Fot. Krzysztof Urbański

Był to słaby występ polskiego zespołu. Podopieczni Ryszarda Skutnika popełnili dużo szkolnych błędów. Grając nawet w podwójnej przewadze tracili bramki. Na początku drugiej połowy gospodarze mieli tylko dwa gole straty do rywali. Nie potrafili jednak zdobyć kontaktowej bramki. Od tego momentu Hiszpanie zaczęli grać coraz skuteczniej, a ich prowadzenie powiększało się z każdą minutą. Kwadrans przez finałową syreną goście prowadzili różnicą aż ośmiu trafień i stało się jasne, że pewnie zainkasują cenne dwa punkty.

Przegraliśmy obroną. Niezależnie jaki system w defensywie zastosowaliśmy – wszystko na nic. Hiszpanie byli szybsi i lepsi technicznie. Oni nas po prostu rozjechali. Szanse na awans są małe. Ukraińcy to wielkie chłopy, grający prostą piłkę. Raczej nie są w stanie przeciwstawić się Hiszpanom. Musimy grać do końca, aby wyjść z twarzą – ocenił trener Skutnik.