11 kwietnia 2009

Dania za silna

Polska przegrała z Danią 15:28 (9:16) w meczu grupy 2 kwalifikacji Mistrzostw Europy kobiet do lat 19, które rozgrywane są w duńskim Kolding. W innym sobotnim spotkaniu Bułgaria wygrała z Łotwą 34:22 (19:13). Z grupy do finałów awansują dwa najlepsze zespoły.

Dania okazała się zbyt wymagającym rywalem dla polskiego zespołu. Nasza drużyna do meczu z drużyną gospodarzy przystąpiła bez wiary w końcowy sukces. Dodatkowo zawodniczki odczuwały trudy spotkania z Bułgarią. Dunki dużo bramek zdobyły z kontrataków, a także dysponowały silnym rzutem z drugiej linii.

Przewaga wypracowana przez Dunki w pierwszych 30 minutach długo utrzymywała się po przerwie. To zasługa Eweliny Kędzierskiej. Pod koniec meczu zacząłem oszczędzac najlepsze zawodniczki. W niedzielę czeka nas ważny mecz z Łotwą. To waleczny zespół, preferujący grę jeden na jeden i na pewno nie będzie to spacerek – podsumował trener Adam Pecold.