12 kwietnia 2009

Awans Polek

Młodzieżowa reprezentacja Polski kobiet awans do finałów mistrzostw Europy przypieczętowała zwycięstwem nad Łotwą 38:14 (18:10). W ostatnim meczu kwalifikacyjnej grupy 2. Dania pokonała Bułgarię 38:26 (19:14). Z tego turnieju, którego gospodarzem było Kolding, awansowała również Dania.

Od pierwszych minutach systematycznie powiększała się przewaga Polek. Jak podkreślił trener Adam Pecold Łotyszki na boisku nie sprawiały większych problemów. Sposobem na ich pokonanie była przede wszystkim zwarta, z asekuracją obrona 6-0. – Rywalki dużo grają jeden na jeden. Byliśmy na to przygotowani. Po przerwie Łotyszki osłabły kondycyjnie, stąd na ich koncie pojawiły się tylko cztery bramki. My z kolei zagraliśmy na dużej skoyteczności w ataku – dodał polski szkoleniowiec.

Nasza ekipa nie została, aby obejrzec ostatnie spotkanie w grupie Dania-Bulgaria, które nie miało już większego znaczenia dla układu w tabeli. Wysoka wygrana Bułgarek była mało prawdopodobna. Polki w kraju spodziewane są w poniedziałek ok. godz. 5-6.

Finały ME zostaną rozegrane na Węgrzech w dniach 14-23.08.2009r.