15 kwietnia 2009

ARD i ZDF nabyły prawa do EURO

Niemieckie stacje publiczne ARD i ZDF zapewniły sobie długoterminowe prawa do transmisji telewizyjnych do dwóch edycji Mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych, które odbędą się w latach 2011-2015. Polsce prawa te wcześniej nabyła TVP.

Kontrakt został podpisany pomiędzy Infront Sports & Media, partnerem ds. marketingu Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej do zawodów EHF EURO a SportA, agencją ds. praw sportowych obsługującą ARD i ZDF. Współpraca między Infront a SportA datuje się od 2005 r. ARD i ZDF uzyskały już prawa telewizyjne do finałów EURO 2010 mężczyzn, które odbędą się w Austrii (19-31 stycznia).

Infront Sports & Media poinformował, że prawa telewizyjne dotyczące Mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych do 2015 r. sprzedano już do 13 europejskich krajów. Na ważnym skandynawskim rynku licencje nabyły już Dania (TV2), Norwegia (TV2) i Szwecja (TV4). W Chorwacji(HRT), Niemczech (ARD/ZDF), na Węgrzech (MTV), w Islandii (RUV), Polsce (TVP) i Rumunii (TVR) będą transmitowane przez stacje publiczne. Wiadomo już, że ME 2012 i ME 2014 będą pokazywane również w Bułgarii (po raz pierwszy w historii imprezy), w Czechach, na Słowacji i w Hiszpanii.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest