22 kwietnia 2009

Głosuj na Mecz Gwiazd kobiet

Szanowni sympatycy piłki ręcznej. Rozpoczęło się głosowanie na Mecz Gwiazd piłkarek ręcznych PÓŁNOC-POŁUDNIE. Pomóżmy wspólnie wybrać trenerom drużyny, które wystąpią 22 maja o godz. 18.30 w Nowym Sączu.

ANKIETA (ZOBACZ > ZAGŁOSUJ)

W Nowym Sączu w zespole Północy gościnie ma wystąpić  Iwona Niedźwiedź-Cecotka (SK Aarhus), która pochodzi z tego miasta.

Rada Trenerów działająca przy ZPRP wybrała sztab szkoleniowy zespołów Północy i Południa. Głównym trenerem Północy będzie Waldemar Szafulski (KU AZS Politechnikę Koszalin), któremu będą pomagali Adam Fedorowicz (Słupia Słupsk) i Andrzej Drużkowski (Start Elbląg). Z kolei szkoleniowcem Południa będzie Bożena Karkut (Interferie Zagłębie Lubin ), która będzie współpracowała z Edwardem Jankowskim (SPR Asseco BS Lublin) i Januszem Szymczykiem (Piotrcovia Piotrków Trybunalski).

Sztaby szkoleniowe obu drużyn wskazały po kilka zawodniczek na każdą pozycję. W ostatecznym wyborze 14 (dwie siódemki każdego z zespołów) pomogą kibice w internetowym głosowaniu.

To bardzo fajny pomysł, a zarazem wielka promocja naszej dyscypliny. Nie przewiduję, że nominowane zawodniczki będą odmawiały przyjazdu – ocenił trener Szafulski.

Cieszę się, że to wydarzenie powróciło do kalendarza imprez. Mam nadzieję, że będzie jego kontynuacja w kolejnych sezonach. Takie podsumowania, plebiscyty zawsze powinny być organizowane. Mamy przecież w naszej lidze zawodniczki, które zasługują na takie wyróżnienie – dodała trener Karkut.

Poprzednim razem impreza pod nazwą „Mecz Gwiazd Kobiecej Ligi Polskiej Północ – Południe została zorganizowana w 2000r. w Lublinie.   

Na początku stycznia także w Nowym Sączu rozegrano mecz gwiazd PLusLigi siatkarek. – Właśnie przy okazji tego spotkania nawiązałem kontakt z przedstawicielami ZPRP. Pojawił się pomysł aby najlepsze panie grające w piłkę ręczną w Polsce mogły pokazać swoje umiejętności w Nowym Sączu" – powiedział współorganizator imprezy Dariusz Grzyb z firmy „DeGie”.

Według podziału przyjętego przez Radę Trenerów ZPRP zespół Północy mogą tworzyć zawodniczki grające w AZS AWFiS Gdańsk, KU AZS Politechnice Koszalin, Łączpolu Gdynia, Starcie Elbląg, Słupii Słupsk, AZS AWF Warszawa; zaś Południa: SPR Asseco BS Lublin, Piotrcovii Piotrków Trybunalski, Interferie Zagłębie Lubin, Zgodzie Ruda Śląska, Carlos-Astol Jelenia Góra i Ruchu Chorzów.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest