23 kwietnia 2009

Wielki mecz w Ostrowie Wlkp.

Firmy Prestige sp.j. oraz Klubu Piłki Ręcznej Ostrovia zapraszają na konferencję prasową poświęconą spotkaniu gwiazd piłki ręcznej Ostrovia – HSV Handball Hamburg.

Konferencja prasowa odbędzie się w piątek, 24 kwietnia 2009 r., w restauracji Komeda w Ostrowie Wielkopolskim. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 13.30.

Mecz, jakiego dotąd nie było

To będzie wydarzenie bez precedensu. Po raz pierwszy w historii nowoczesnej piłki ręcznej w Polsce dojdzie do meczu na otwartym obiekcie. 12 sierpnia 2009 r. na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim spotkają się zespoły Ostrovii i HSV Hamburg.


Bracia Lijewscy /Fot. Krzysztof Rajczyk

HSV Hamburg to zdobywca Pucharu Europy Zdobywców Pucharów sprzed dwóch lat oraz brązowy medalista Klubowych Mistrzostw Europy z 2007 r. To także półfinalista ubiegłorocznej edycji Ligi Mistrzów w piłce ręcznej. W zespole z Hamburga występuje czterech medalistów tegorocznych Mistrzostw Świata. W sumie zaś podczas ostatniego czempionatu w Chorwacji, w różnych narodowych reprezentacjach, grało aż ośmiu zawodników posiadających na co dzień ważny kontrakt z drużyną z Hamburga.  

Drużyna Ostrovii, która obecnie występuje w polskiej I lidze przystąpi do spotkania z HSV Hamburg w historycznym składzie. Oprócz obecnych graczy, w szeregach ostrowskiego zespołu zobaczymy bowiem najsłynniejszych wychowanków Ostrovii – braci Krzysztofa i Marcina Lijewskich, Bartłomieja Jaszkę, Bartłomieja Tomczaka i Roberta Kielibę. Trzej pierwsi stanowią obecnie o sile reprezentacji Polski. Dwaj kolejni to gracze czołowych drużyn polskiej ekstraklasy. W takim zestawieniu, pokazującym olbrzymi potencjał ostrowskiego szczypiorniaka, Ostrovia nigdy dotąd nie grała!

Mecz zostanie rozegrany na otwartym stadionie na specjalnie położonym parkiecie. W historii siedmioosobowej piłki ręcznej w Polsce nie było jeszcze dotąd takiego wydarzenia. Niewiele było takich spotkań także w dziejach tej dyscypliny sportu na świecie. Te zaś, które dochodziły do skutku, zawsze gromadziły kilkudziesięciotysięczną widownię. Spotkanie będzie miało bogatą oprawę artystyczną.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest