18 maja 2009

Czas baraży o ekstraklasę i I ligę

Koniec maja w rodzimej piłce ręcznej, w wydaniu ligowym, to nie tylko rywalizacja o medale mistrzostw Polski. To także walka o to kto z wiceliderów I i II ligi mężczyzn zagra w wyższej klasie rozgrywkowej.

Wśród pań baraże mamy już za sobą. Wicemistrz I ligi KKS Kielce zmierzył się z 10. zespołem ekstraklasy, AZS AWFiS Gdańsk. We własnej hali KSS wygrał 25:23, a w rewanżu aż 32:22. W przyszłym sezonie w najwyższej grupie rozgrywkowej obok kieleckiej drużyny wystąpią także inne zespoły z I ligi (mistrzowie grup A i B) – AZS AWF Wrocław oraz LKS Kłos PO Olkusz. Do I ligi kobiet bezpośrednio awansowały zespoły MKS Finepharm Jelenia Góra, UKS PCM Lis Kościerzyna, SPR II Lublin i UKS 7 Jarosław.

Rywalizacja mężczyzn na analogicznym poziomie jest bardziej skomplikowana. 10 drużyna ekstraklasy Reflex Miedź Legnica nie może być pewna gry w przyszłym sezonie, w tej samej klasie rozgrywkowej. Aby tak się stało legniczanie w barażu muszą pokonać zwycięzcę potyczki dwóch wicemistrzów I ligi (ASPR Zawadzkie gra ze Śląskiem Wrocław). Do ekstraklasy awansowały zespoły (mistrzowie grup A i B) I ligi – MKS Nielba Wągrowiec i KS NMC POWEN Zabrze.

Wkrótce przekonamy się czy któremuś z wiceliderów II ligi uda się przejść przez sito barażowej kwalifikacji. Aspiracje I ligowe zgłaszają Czuwaj Przemyśl, Sokół Gdańsk, Arot Leszno i Włókniarz Konstantynów. Na przeszkodzie staną im zespoły, które w tym sezonie grały w I lidze – Jurand Ciechanów i AZS Biała Podlaska.

Bezpośredni awans z II do I ligi uzyskały drużyny: KS Energetyk Gryfino, KS AZS Stelmet UZ Zielona Góra, Wisła II Płock SA i BKS Stalprodukt Bochnia.  

O miejsce w ekstraklasie mężczyzn (dwustopniowe)

Baraże wicemistrzów I ligi

20.05 (środa)
ASPR Zawadzkie – AS Bau Śląsk Wrocław

23/24.05 (sobota/niedziela)
AS Bau Śląsk Wrocław – ASPR Zawadzkie

27.05 (środa)
zwycięzca ASPR/Śląsk – KPR Reflex Miedź Legnica

30/31.05 (sobota/niedziela)
KPR Reflex Miedź Legnica – zwycięzca ASPR/Śląsk

O miejsce w I lidze mężczyzn (dwustopniowe)

Baraże wicemistrzów II ligi

20.05. (środa)
KKS Czuwaj POSiR Przemyśl – UKS Sokół Gdańsk
MKS Arot Astromal Leszno – KKS Włókniarz Konstantynów

23/24.05 (sobota/niedziela)
UKS Sokół Gdańsk – KKS Czuwaj POSiR Przemyśl
KKS Włókniarz Konstantynów – MKS Arot Astromal Leszno

27.05 (środa)
zwycięzca Czuwaj/Sokół – MKS Jurand Ciechanów
zwycięzca Arot/Włókniarz – KS AZS AWF Biała Podlaska

30/31.05 (sobota/niedziela)
MKS Jurand Ciechanów – zwycięzca Czuwaj/Sokół –
KS AZS AWF Biała Podlaska – zwycięzca Arot/Włókniarz

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest