19 maja 2009

Piłka ręczna plażowa w centrum Poznania

800 ton piasku i 20 palm znajdzie się w czerwcu na poznańskim pl. Wolności. W ramach projektu "Plaża Wolności 2009" przez cały miesiąc będzie można pograć na piasku w piłkę ręczną, siatkówkę, i piłkę nożną.

Pod koniec maja do centrum Poznania zjadą ciężarówki, które na placu Wolności wysypią tysiąc ton piasku. Utworzona zostanie z niego plaża o powierzchni 1000 metrów kwadratowych, otoczona trybunami, na których będzie mogło zasiąść 700 osób. Infrastrukturę niezwykłego projektu uzupełni bar serwujący zimne napoje, stoliki oraz scena, na której zobaczyć będzie można popisy mistrzów tańca. Wszystko to w cieniu ponad 20 palm, które mają stworzyć atmosferę egzotycznej plaży.

Od 2 do 29 czerwca plac Wolności zmieni zupełnie swój wygląd i przeznaczenie. Nie słyszeliśmy, aby ktoś przed nami, w Polsce, zdecydował się zamienić na tak długi czas część centrum miasta w plażę – mówi Natalia Napierała z firmy Feniks, organizatora projektu plaża Wolności.

Nie chcemy, by było to martwe miejsce – mówił o pl. Wolności zastępca prezydenta Poznania Maciej Frankiewicz. – Intuicja podpowiada mi, że plaża w centrum to będzie strzał w dziesiątkę. Kilka lat temu, w Paryżu nad Sekwaną się udało – przekonywał.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest