28 maja 2009

Cel czwórka a może i medal

Odnosił sukcesy z Wisłą Płock. Z tym klubem, jako zawodnik, a potem jako trener, zdobywał mistrzostwo i Puchar Polski. Mowa o Krzysztofie Kisielu, jednym z najmłodszych trenerów ekstraklasy który został szkoleniowcem szczypiornistów Travelandu Społem Olsztyn – pisze „Gazeta Olsztyńska”.

40-letni szkoleniowiec, który przez trzy sezony prowadził Focus Park Piotrków Trybunalski, zastąpi 70-letniego Edwarda Strząbałę, pod wodzą którego olsztynianie zajęli piąte miejsce. Kisiel podpisał kontrakt do czerwca 2011 r. Cel jest jeden: medal.

Edward Strząbała jest bardzo dobrym trenerem, ale w pewnym momencie jego wiedza i umiejętności okazały się niewystarczające, żeby podołać grze o medal. Popełnił błędy, gdy medal był w zasięgu. Uznaliśmy, że wyczerpał możliwości, a my chcemy iść dalej – mówił podczas konferencji w siedzibie Społem prezes klubu Andrzej Dowgiałło. Wybraliśmy trenera młodego pokolenia. Krzysztof Kisiel ma doświadczenie jako zawodnik i jako szkoleniowiec. Jest otwarty na zmiany. Niewielu jest w lidze takich utalentowanych trenerów. Bolączką zespołu jest gra w obronie. W tym elemencie Krzysztof Kisiel może nam bardzo pomóc, bo w Wiśle Płock grał m.in. w obronie. W przyszłym sezonie chcemy być w czwórce, a może pokusimy się o brązowy medal.

Traveland pozyskał już z AZS AWFiS Gdańsk bramkarza Sebastiana Sokołowskiego, środkowego rozgrywającego Łukasza Masiaka i prawoskrzydłowego Pawła Ćwiklińskiego. Do kadry dołączy kołowy Szymon Hegier, który był wypożyczony do I-ligowego Juranda Ciechanów. W Olsztynie zostanie prawoskrzydłowy Michał Bartczak, który w poprzednim sezonie był wypożyczony z Vive Kielce. Z Travelandu odeszli: Igor Petrikiejew, Adam Waśko, Maciej Wasilenko, Konrad Misiewicz i Marcin Żelazek. Olsztynianie wznowią przygotowania 6 lipca.

Więcej w „Gazecie Olsztyńskiej”

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest