31 maja 2009

Kępno Cup: Polska na drugim miejscu

Reprezentacja Polski juniorów zajęła drugie miejsca w turnieju Kępno Cup. Podopieczni Wojciecha Nowińskiego zremisowali z Hiszpanią 30:30. W innym niedzielnym meczu Estonia nieoczekiwanie pokonała Francję 24:22.
Ostatni mecz w turnieju miał bardzo wyrównany przebieg. Żadnej z drużyn nie udało się wypracować przewagi większej niż dwa trafienia. Początkowo taką różnicą prowadzili Polacy. Jeszcze przed przerwą Hiszpanie doprowadzili do remisu 14:14. W drugiej odsłonie to rywale, w 50 min. wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Po okresie bardzo dobrej gry Białoczerwoni odzyskali inicjatywę, ale tylko na chwilę.

Na 30 sek. przed końcową syreną wynik był korzystny dla gości (30:29). Przerwa na żądanie wzięta przez trenera Nowińskiego przyniosła efekty. Do roli egzekutora został wytypowany Krzysztof Łyżwa. Zawodnik Ostrovii spisał się bez zarzutu. A jego gol na 6 sek przed końcem zapewnił jeden punkt i drugie miejsce w turnieju.

To był jeden z lepszych występów w historii spotkań mojej reprezentacji – przyznał polski szkoleniowiec. – Przeciwstawiliśmy Hiszpanii spory opór, ale wynik jest sprawiedliwy. Zagraliśmy dobre zawody, mimo kolejnych kontuzji zawodników linii rozegrania.

Do kontuzjowanego Artura Gieli, w niedzielę dołączyli Maciej Pilitowski, który zerwał ścięgno Achillesa już w 10 min meczu (próbował minąć rywala). Dodatkowo w drugiej połowie kostkę w nodze skręcił Tomasz Klinger. Bardzo dobrze niedysponowanych kolegów zastąpili Kamil Mokrzki, Antoni Łangowski i wspomniany Łyżwa.

Za kilka dni trener Nowiński ogłosi skład kadry, która od 22 czerwca, przez tydzień w Cetniewie, będzie przygotowywała się do Otwartych Mistrzostw Europy w Goeteborgu (30.06-04.07.2009). Polacy w grupie zmierzą się z Islandią, Rosją, Szwajcarią, Rumunią i Katarem. Dwa najlepsze zespoły z grupy awansują do czołowej ósemki mistrzostw.

Wyniki 3. dnia:
Estonia – Francja 24:22 (10:12)

Polska – Hiszpania 30:30 (14:14)POLSKA: Szczecina, Matkowski – Syprzak, Pacześny 5, Pilitowski 1, Przybylski 2, Mokrzki 5, Klinger 3, Rosiek, Kabaciński, Łyżwa 3, Rosiek, Sabaciński, Kowalski, Łangowski 4, Bałwas 5, Kryszeń 2, Kowalik.