10 czerwca 2009

Dwa punkty muszą zostać w Polsce

Naszym celem w meczu ze Szwecją jest zdobycie dwóch punktów i postaramy się zatrzymać je we Wrocławiu – powiedział w środę trener reprezentacji piłkarzy ręcznych Bogdan Wenta. W sobotę o godz. 15.00 (transmisja w TV4) Polska zmierzy się ze Szwecją w meczu kwalifikacyjnym mistrzostw Europy 2010.

Podczas konferencji prasowej Wenta podkreślił, że zawodnicy pracują na treningach bardzo solidnie, ale wielu z nich odczuwa jednak zmęczenie długim i trudnym sezonem.  Mimo zmęczenia chłopcy bardzo chcą zagrać i jeszcze raz znaleźć w sobie tę sportową złość. Na treningach widać już, że weszliśmy w swój rytm – dodał trener.

Ostatnie poważne ćwiczenia zaplanowane zostały na środowe popołudnie. Wieczorem tego dnia kadrowicze mieli w planach, pierwsze w tym tygodniu, zajęcia w Hali Stulecia  Od czwartku ćwiczymy już bardziej spokojnie i pod kontem meczu, żeby w dniu spotkania +wejść w świeżość+ – – dodał Wenta.

Na mecz ze Szwedami szkoleniowiec powołał osiemnastoosobową kadrę, z której w ostatniej chwili z powodu kontuzji dłoni wycofany został Bartłomiej Jaszka.  To młody i silny zawodnik, gra na decydującej dla nas pozycji. Jego kontuzja ręki nie jest poważna, ale wspólnie z lekarzem zdecydowaliśmy, że nie będziemy ryzykować, bo mecz jest dla nas bardzo ważny, a dla Jaszki może to się skończyć gorszym urazem – tłumaczył Wenta.

W miejsce Jaszki selekcjoner powołał Tomasza Rosińskiego, który zdaniem Wenty w zakończonym sezonie, był jednym z "najbardziej wyróżniających się zawodników w polskiej lidze".

Polski szkoleniowiec podkreślił, że miło wspomina  ubiegłorocznego turnieju eliminacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, który był rozegrany we Wrocławiu. Zaapelował do kibiców o wsparcie i stworzenie podobnej atmosfery, jaka wówczas panowała. Polską reprezentację dopingowało we Wrocławiu ponad 6 tys. fanów z całego kraju.

Bilety na mecz można jeszcze kupić (także w dniu spotkania) m.in. we wrocławskiej Hali Stulecia. Po potyczce ze Szwecją "biało-czerwoni" zagrają na wyjeździe, w Niksicu (17 czerwca) z Czarnogórą, a 20 czerwca w Kielcach zmierzą się z Rumunią.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest