18 czerwca 2009

Większa gaża ale tylko dla 35 par

Dwukrotnie zwiększenie wynagrodzenia za jeden mecz w rozgrywkach międzynarodowych oraz ustalenie listy 35 par, które będą prowadzić wszystkie najważniejsze spotkania – to zmiany Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF) dotyczące sędziów, które będą obowiązywać od sezonu 2009/2010.

Zmiany dokonane przez EHF stanowią konsekwencje wielu oskarżeń i pomówień dotyczących uczciwości arbitrów, które pojawiały się w ostatnim czasie. Obostrzenia obowiązywały już w meczach kwalifikacyjnych mężczyzn Euro 2010, play offach kobiet do Mistrzostw Świata 2009 oraz międzynarodowych rozgrywkach pucharowych.      

Pod koniec sierpnia EHF ustali listę 35 par sędziowskich, które będą nominowane do prowadzenia wszystkich najważniejszych meczów w europejskich rozgrywkach międzynarodowych. Co więcej, każdy z sędziów za jeden mecz otrzyma 800 euro wynagrodzenia, a nie 400 jak dotychczas.

Obsada na poszczególne spotkania będzie wyznaczana dwa, trzy dni wcześniej. Obok arbitrów i delegata EHF na każdy mecz będzie nominowany specjalny obserwator, który będzie analizował przebieg gry i pracę sędziów.

EHF zdecydowała również, że nie będzie żadnych przepływów finansowych między arbitrami a klubami, a arbitrzy nie będą mogli łączyć działalności z oficjalnymi funkcjami w piłce ręcznej czy innych strukturach sportowo-politycznych.  Ryczałty sędziowskie będzie regulowało biuro EHF.

Podobnie jak w innych międzynarodowych federacjach, o każdej nieuczciwej propozycji czy sugestii sędziowie będą zobligowani natychmiast poinformować swoich przełożonych.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest