24 czerwca 2009

Trudna grupa Polaków w Euro 2010

Niemcy, Szwecja i Słowenia. To rywale Polski w grupie C finałów mistrzostw Europy 2010, które odbędą się w przyszłym roku (19-31 stycznia) w Austrii. Grupa C swoje mecze będzie rozgrywała w Innsbrucku. Do dalszej fazy awansują po trzy najlepsze zespoły z każdej grupy.


Ponownie za rywali będziemy mieli Szwecję / Fot. B.Sadowski

Znowu spotykamy się ze starymi znajomymi. Ta grupa stwarza nam realne szanse na awans – ocenił bezpośrednio po losowaniu Andrzej Kraśnicki prezes ZPRP. – Oczywiście z 16 finalistów nikogo nie można lekceważyć. Prezes Kraśnicki podkreślił doskonałą organizację ceremonii losowania. Dodał, że jeżeli w podobny sposób będą przeprowadzone mistrzostwa Europy, to jest spokojny o ich przebieg.

Niemcy są na etapie odmładzania drużyny. Dlatego jesteśmy w stanie +przełamać+ z tym zespołem nie najlepszą passę. Nie chciałem tylko w grupie wstępnej trafić na Francję – zakończył sternik ZPRP.

Po pierwszej fazie zespoły z Grupy A połączą się z grupą B, a C z D – z zaliczeniem wynikiem z pierwszego etapu rozgrywek.

Wyniki losowania:

Grupa A

Grupa B

Grupa C

Grupa D

Miasto

Graz

Linz

Innsbruck

Wr. Neustadt

Rząd 1

CRO

DEN

GER

FRA

Rząd 2

RUS

ISL

SWE

ESP

Rząd 3

NOR

AUT

POL

HUN

Rząd 4

UKR

SRB

SLO

CZE

Terminarz meczów Polaków:

19.01: Niemcy – Polska
20.01: Polska – Szwecja
22.01: Polska – Słowenia

INFO O SPRZEDAŻY BILETÓW NA EURO 2010.

W Wiedniu rozlosowano też Ligę Mistrzów. W przypadku gdy SPR Lublin wygra w kwalifkacjach kobiet, to trafi do grupy z Viborgiem, Podravką Koprivnica i HC Lipsk. Jeśli wśród mężczyzn eliminacje udanie przejdzie Vive Kielce, to w grupie zmierzy się z MKB Veszprem, RK Gorenje Velenje, Chambery Savoie, Rhein-Neckar Loewen i Bośnią Sarajewo.   

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest