25 czerwca 2009

Słoweńcy chcą zaskoczyć faworytów

Zdaniem Toma Jersica, sekretarza generalnego Słoweńskiego Związku, losowanie grup Euro 2010 dla reprezentacji tego kraju nie było sprzyjające. Jersić wysoko ocenił pracę organizatorów ceremonii podziału finalistów turnieju na grupy, która odbyła się w środowy wieczór w Wiedniu.

Pierwszą niedogodnością jest to, że zagramy w Innsbrucku. To najbardziej oddalone od Słowenii miejsce, w  których zostaną rozegrane mecze rundy wstępnej. To spowoduje, że prawdopodobnie przyjedzie mniej naszych kibiców niż gdyby przyszło nam grać w Grazu. Cały czas mam jednak nadzieję, że będziemy mieli spore wsparcie z trybun – zaznaczył Jersić.

Jersić potwierdził, że Niemcy od wielu lat zajmują wysoką lokatę w europejskiej i światowej piłce ręcznej. Do tego grona w ostatnim okresie dołączyła również Polska. Z kolei Szwecja wynikami powoli nawiązuje do lat świetności zespołu „Trzech Koron”.  

Trafiliśmy na wymagających rywali. Nasza grupa oprócz grupy D jest najtrudniejsza. Jednak w ostatnich latach mieliśmy, przynajmniej na papierze łatwiejszych przeciwników, a później nagle odpadaliśmy ze stawki. Jestem pewien, że na Euro 2010 zaskoczymy faworytów i awansujemy do drugiej fazy – zakończył.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest