1 lipca 2009

Pierwsza wygrana juniorów w Goeteborgu

Polska wygrała w Goeteborgu z Katarem 20:16 w drugim dniu 5. Otwartych Mistrzostw Europy Juniorów. Był to jedyny środowy mecz Białoczerwonych. Zespół Wojciecha Nowińskiego w czwartek zmierzy się z Rosją i Rumunią.

Mecz rozpoczął się dla Polaków bardzo niekorzystnie. Już w 2 min Polacy grali w podwójnym osłabieniu (po karach Aleksandra Kryszenia i Radosława Jankowskiego) przeciw, w komplecie grającym, rywalom. Zespół z Kataru szybko to wykorzystał i objął prowadzenie 4:0.

Na początku zrobiło się mało ciekawie dla nas, zważywszy krótszy czas gry na tym turnieju – powiedział trener Wojciech Nowiński. – Przeciwnicy to drużyna dobrze przygotowana motorycznie, skoczna, poprawnie operująca piłką.

W 8 min jeden z Katarczyków przesadził z agresywnością w defensywie i uderzył w krtań Krzysztofa Łyżwę. Decyzja sędziów mogła być tylko jedna – czerwona kartka. Polacy jeszcze przed przerwą zmniejszyli straty do dwóch bramek. Bezpośrednio po wznowieniu gry w drugiej połowie zdobyli cztery bramki. Później długo ich przewaga wynosiła 2-3 trafienia, a od stanu 17:13, nawet 4 gole.

W meczu zmieniliśmy trochę ustawienie zawodników. Mokrzki grał na lewym skrzydle, a Łyżwa na środku rozegrania. Dałem więcej pograć na kole Syprzakowi. Ponownie dobrze zagrali Kryszeń i Szczecina – zakończył Nowiński.


Michał Bałwas nie wystąpił w tym meczu. Z opiekunami naszej ekipy pojechał do szpitala na prześwietlenie. Dokucza mu stłuczony, w spotkaniu z Islandią, nadgarstek.  

Wyniki 2.dnia grupy B:

Islandia – Rosja 17:17 (7:7)
Szwajcaria – Rumunia 31:21 (15:13)
Polska – Katar 20:16 (8:10)

POLSKA: Szczecina, Matkowski – Syprzak 2, Pacześny, Wojciechowski, Jankowski, Przybylski, Mokrzki 5, Łangowski 2, Rosiek 1, Łyżwa 4, Nogowski, Kryszeń 6. Kary 6 min.
KATAR: Al Fehaid, Garba, Abdelgafoor – Alibishi. Ddualeh, Sinen 3, Murad, Abidi, Alghamdi 3, A.Salem, Al Karbi 4, M.Salem 2, Morgan 2, Aissa 2. Kary 4 min. Czerwona kartka Ddualeh (8 min).
Sędziowali: Meyer, Oudin (Francja). Widzów 275.

ZOBACZ TAKŻE:

W Goeteborgu rozpoczęły się ME Juniorów

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest