3 lipca 2009

ME: Juniorzy walczą o 17.miejsce

W pierwszym piątkowym meczu o miejsca 17-20 Polska wygrała z Mołdawią 26:22. Po południu drużyna Wojciecha Nowińskiego zremisowała z Czechami 27:27.

W tej fazie turnieju mecze rozgrywane są systemem 2×25 min. Zespół z Mołdawii nie należy do klasowych rywali. Polacy, grając spokojnie już do przerwy wypracowali kilkubramkową zaliczkę,. W 5 min drugiej połowy Białoczerwoni objęli najwyższe w meczu prowadzenie (18:10). W tym momencie trener Nowiński wprowadził do gry rezerwowy skład. – Zmiennicy spisywali się przeciętnie, ale przeważnie przewaga pięciu goli był zachowana. To był mecz bez historii – zaznaczył polski szkoleniowiec. Swoją szansę w tym występie wykorzystał obrotowy Jacek Skorek.

Spotkanie z Czechami zaczęło się bardzo niepomyślnie, gdyż od prowadzenia rywali 5:0. Po przerwie na żądanie, zarządzonej przez trenera Nowińskiego, jego zespół szybko odrobił straty do stanu 5:5. Seria nieprzemyślanych akcji spowodowała, że „rozpędzony” zespół Czech objął prowadzenie 16:9.

W drugiej części gry Polacy zmienili system obrony na 4-2. Przyniosło to efekt w postaci mozolnego, po raz drugi w meczu, odrabiania strat. Nasza drużyna wyszła na prowadzenie 27:26. Kara nałożona na Aleksandra Kryszenia ułatwiła przeciwnikom doprowadzenie, dosłownie w ostatniej sekundzie, do remisu.

Trener Nowiński wyróżnił bramkarza Krzysztofa Szczecinę, który grał przez całe spotkanie. Chwalił też Dariusza Rośka i Radosława Jankowskiego. Warto dodać, że podstawowy skład, w jakim w Goeteborgu grają Polacy to:

Nogowski, Jankowski, Łyżwa (Mokrzki), Pacześny (Syprzak),  Rosiek, Kryszeń i Szczecina.