14 lipca 2009

Panie zagrają o SuperPuchar

Związek Piłki Ręcznej w Polsce informuje, że mecz o SuperPuchar kobiet pomiędzy SPR Lublin SSA (mistrz Polski) a MKS Zagłębie Lubin (zdobywca Pucharu Polski) odbędzie się 30 sierpnia w Nowym Sączu. Triumfator otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. zł.

Chyba po raz pierwszy w Polsce zostanie zorganizowany taki mecz w naszej dyscyplinie. To fajny pomysł, który po Meczu Gwiazd dobrze się wpisuje w promocję piłki ręcznej – powiedziała trener Zagłębia Bożena Karkut. – Po euforii związanej ze zdobyciem brązowego medalu mistrzostw świata w Chorwacji, jesteśmy w cieniu nie tylko męskiej piłki ręcznej, ale także koszykówki.

Piłkarki Zagłębia treningi rozpoczynają już w czwartek od zajęć ogólnorozwojowych. Później dojdą ćwiczenia z techniki i taktyki. Trener Karkut zapowiedziała, że przed rozpoczęciem sezonu jej zespół rozegra ok. 12 spotkań, w tym na turniejach w Ołomuńcu i Dzierżoniowie, a także sparingi z niemieckim zespołem VFL Oldenburg.   

Wszystko wskazuje na to, że kadra lublinianek zostanie zmniejszona. Renata Jakubowska zakończyła już karierę i zamierza urodzić drugie dziecko. Iwona Niedośpiał też skłonna jest skończyć wyczynową grę. O urlopie macierzyńskim myśli również Jelena Kordić.
 

Jak informuje strona spr-lublin.pl dzień wcześniej od Zagłębia przygotowania do nowych rozgrywek, we własnych obiektach, rozpocznie drużyna SPR. Po 10 dniach, 25 lipca, zespół pojedzie na zgrupowanie do Kościerzyny, które potrwa do 5 sierpnia. Pod koniec obozu zaplanowany jest sparing z AZS Politechniką Koszalin.

W kolejnych sprawdzianach, 10-13 sierpnia, mistrzynie Polski zmierzą się w Brzegu Dolnym dwukrotnie z VFL Oldenburg oraz raz z zespołem z Jeleniej Góry. W drodze powrotnej do Lublina, dniach 14-15 sierpnia, SPR weźmie udział w mini turnieju w Piotrkowie Trybunalskim, w którym wystąpią także zespoły miejscowej Piotrcovii, Ruchu Chorzów oraz beniaminka ekstraklasy KSS Kielce.

Ostatnim sprawdzianem lublinianek przed Superpucharem będzie turniej (21-23 sierpnia) w Oldenburgu. Wcześniej planowany jest jeszcze  sparing w Dortmundzie z miejscową Borusią.

Kadrę SPR Lublin zasiliła bramkarka Justyna Jurkowska (panieńskie nazwisko Alberciak). Nadal nie wiadomo czy na dłużej nad Bystrzycę zawita Alesia Mihdaliova. Białorusinka starająca się o polski paszport podpisała z SPR umowę, ale po trzech dniach od niej jednostronnie odstąpiła. Następnie o rok przedłużyła kontrakt ze swoim dotychczasowym pracodawcą, EKS Start Elbląg. W myśl przepisów Komisji Zmiany Barw Klubowych ZPRP ważny jest dokument, który w pierwszej kolejności Mihdaliova podpisała.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest