3 sierpnia 2009

Zagłębie zamiast Zagłębia

Europejska Federacja Piłki Ręcznej przyznała się przy rejestracji klubów w rozgrywkach Pucharu Zdobywców Pucharów popełniła błąd. Związek Piłki Ręcznej w Polsce do kobiecej rywalizacji tego pucharu zgłosił MKS Zagłębie Lubin. Tymczasem EHF Zagłębie  przyporządkowała do … męskich rozgrywek PZP.

Po trwającej ok. tygodnia korespondencji między zainteresowanymi stronami pomyłka została skorygowana. Męskie Zagłębie (miało grać w 3.rundzie z ukraińskim HC Portowik Jużny) zostało wycofane z rozgrywek. Z kolei lubinianki miały początkowo zagrać w kwalifikacjach (2.runda) z fińskim HIFK Damhandboll. Ostatecznie klub ze Skandynawii zgodził się odstąpić swoje miejsce zdobywczynią Pucharu Polski.

W tej sytuacji Zagłębie w 3.rundzie zagra ze słowacką IUVENTĄ Michalovice. Pierwszy mecz 31.10/01.11 na Słowacji, rewanż 07/08.11 w Polsce. Niestety na stronie internetowej EHF 3 sierpnia nadal były zamieszczone błędne informacje. 

Słowaccy działacze są teraz ogromnie rozgoryczeni, gdyż klub z Helsinek był najsłabszym przeciwnikiem z koszyka zespołów nierozstawionych. Teraz przyjdzie im grać ze znacznie silniejszym rywalem. Włodarze IUVENTY domagali się nawet nowego losowania. EHF odrzuciło te żądania.

– Z dużym zdumieniem w klubie przyjęliśmy fakt, że nie uwzględniono w losowaniu naszego kobiecego zespołu. Wszystkie dokumenty zgłoszeniowe wypełniliśmy prawidłowo, podobnie wszystko było w porządku ze strony ZPRP – powiedział prezes Zagłębia Witold Kulesza. – Męskiej drużyny nie zgłosiliśmy, gdyż w minionym sezonie osiągnęła słabe wyniki.

Prezes Kulesza zaznaczył, że ze słowacka piłką ręczną trzeba się liczyć – vide turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata 2009 w Dąbrowie Górniczej. – Powinniśmy jednak przejść tę przeszkodę – dodał.

Lubinianki zespół ze Słowacji podejmą w tej samej hali, w której rozgrywają mecze ligowe. Sprawa budowy nowej hali w Lubinie znowu utknęła w martwym punkcie. Starosta Lubiński wydał co prawda pozwolenie na budowę, ale Zarząd Powiatowy ją zaskarżył.

Polskie kluby w europejskich pucharach sezon 2009/2010:

Mężczyźni:
kwalifikacje do Ligi Mistrzów – Vive Kielce (gospodarz turnieju)
04.09 FC Porto – Vive Kielce
05.09 Tatran Presov – FC Porto
06.09 Vive Kielce – Tatran Presov

Puchar EHF – 2.runda
Wisła Płock – HaukarHafnarfjördur (Islandia) 10/11.10 i 17/18.10

Challenge Cup – 4. runda (losowanie 24 listopada)
MMTS Kwidzyn – 13/14.02 i 20/21.02

Kobiety:
kwalifikacje do Ligi Mistrzów – SPR Lublin (gospodarz turnieju)
02.10 C.S. Rulmentul-Urban Brasov (Rumunia) – SPR Lublin
           Byasen HE (Norwegia) – kwalifikant
03.10 kwalifikant – C.S Rulmentul-Urban Brasov  
          SPR Lublin SSA – Byasen HE
04.10 C.S Rulmentul-Urban Brasov  – Byasen HE
             SPR Lublin – kwalifikant

Puchar Zdobywców Pucharów – 3.runda
IUVENTA Michalovice (Słowacja) – Zagłębie Lubin 31.10/01.11 i 07/08.11

Challenge Cup – 4.runda (losowanie 10 listopada)
Łączpol Gdynia 06/-7.02 i 13/14.02.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest