5 sierpnia 2009

Francuzki wyjechały z pucharem

Polska po dobrym meczu uległa Francji 25:27, a Słowacja przegrała z Zagłębiem Lubin 25:31 w ostatnim dniu międzynarodowego turnieju o Puchar Burmistrza Dzierżoniowa. Trener Adam Pecold po imprezie zmniejszył kadrę, przygotowującą się do Mistrzostw Europy na Węgrzech, do 16 zawodniczek. Zawody wygrała Francja.

Zdaniem polskich szkoleniowców ich podopieczne rozegrały bardzo dobre zawody. Prowadziły z Francuzkami nawet 2-3 bramkami. Był to najlepszy mecz turnieju. – O naszej porażce zadecydowały drobne błędy w samej końcówce meczu – przyznał trener Pecold.

Z kolei drugi z trenerów, Henryk Rozmiarek dodał, że potyczka z Francją, choć przegrana, podbudowała psychicznie polski zespół przed wyjazdem na Węgry. – Nie wiem czy jest to szczyt możliwości drużyny? W bramce rewelacyjnie zagrała Ewelina Kędzierska – przyznał trzykrotny olimpijczyk.

Decyzją trenerów zawodniczkami, które opuściły zespół i nie pojadą na ME są obrotowa Milena Kot i bramkarka Martyna Hoffman.Zdecydowaliśmy się, że na Węgrzech wystąpimy tylko z dwoma bramkarkami. W zespole nie mamy gwiazd. O jego sile stanowi 10-12 wyrównanych poziomem piłkarek. Gramy zespołowo, a po meczu z Francją optymistycznie patrzę w przyszłość – posumował trener Pecold.

Wyniki 3.dnia

Polska – Francja 25:27 (11:12)
POLSKA: Hoffman, Kędzierska – Pasternak 1, Jakubowska, Białek, Leszczyńska 1, Rupp 1, Szymańska 2, Dybul 3, Jędrzejczyk 4, Skalska 4, Przytuła 4, Nowicka 4, Tórz 1.

Słowacja – Zagłębie Lubin 25:31 (14:12)

najlepsza zawodniczka – Mendy Claudie (Francja)
najlepsza strzelczyni – Martina Kosikova (Słowacja) 18 goli
najlepsza bramkarka – Adriana Medvedeva (Słowacja)


Tabela końcowa:

1. Francja         6 pkt 87-74
2. Zagłębie        4       91-81
3. Słowacja       1       75-85
4. Polska           1       75-88      

ZOBACZ TAKŻE:

Remis młodzieżówki ze Słowacją

Turniej w Dzierżoniowie

Kadra młodzieżowa kobiet

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest