12 sierpnia 2009

O jak najlepsze miejsce

3. edycja Młodzieżowych Mistrzostw Europy piłkarek ręcznych rozpocznie się na Węgrzech 14 sierpnia. Finał rywalizacji 16 zespołów, w których mogą grać zawodniczki urodzone po 1 stycznia 1990 r., będzie miał miejsce 23 sierpnia w Győr. Tytułu wywalczonego dwa lata temu na tureckich boiskach bronią Dunki.

Polkom przyjdzie grać z bardzo wymagającymi rywalkami. W grupie D zmierzą się z ubiegłorocznymi złotymi (Rosją) i srebrnymi (Serbia) medalistkami Mistrzostw Świata oraz Niemcami. Dwa najlepsze zespoły z grupy awansują do czołowej ósemki imprezy.

W finałach nie ma już słabych zespołów. Wszystko może się jednak zdarzyć. Planujemy wyjść z grupy. Zamierzamy walczyć na 100 procent – zapowiada trener Adam Pecold.

Nasza reprezentacja solidnie przepracowała okres przygotowawczy. W ostatnim okresie grała ze Zgodą Bielszowice, wystąpiła na turnieju w Dzierżoniowie, gdzie za przeciwniczki miała rówieśniczki z Francji i Słowacji oraz wicemistrzynie Polski, Zagłębie Lubin. W miniony poniedziałek rozegrała sparing z VfL Oldenburg 21:25 (11:13), prowadzonym przez Leszka Krowickiego.

To był dobry sprawdzian, którego celem było poznanie niemieckiego, nieco schematycznego stylu gry. Niemki to nasz pierwszy rywal na Węgrzech. To silny zespół, który potrafi zabiegać przeciwnika – dodał Pecold.

Nasz sztab szkoleniowy nie zdołał pozyskać z Federacji Rumuńskiej materiałów o drużynie Rosji. Polki sborną mogą za to oglądać w meczach z ub. MŚ. Z kolei grę Serbek można przeanalizować na podstawie kwalifikacyjnego spotkania z Islandią.

 

Wszystko to co zaplanowaliśmy w okresie przygotowawczym zdołaliśmy zrealizować. Oczywiście pojawiały się sprawy przeciążeniowe dotyczące zdrowia zawodniczek. Ale po 2-3 dniach przerwy w zajęciach wszystko wracało do normy – przyznał polski szkoleniowiec.

Trener Pecold żałuje, że na Węgry nie może zabrać kontuzjowanych Agnieszki Szlii i Kornelii Karwackiej. Pierwsza z nich miała udział w awansie do finałów ME.

Polska ekipa na Węgry wyjeżdża autokarem w czwartek o godz. 9.00. Na miejscu spodziewana jest ok. godz. 17.00, a już dwie godziny później zaplanowany jest jej pierwszy trening.

Zgodnie z porozumieniem podpisanym przez Węgierską Federacją z Pretanet.tv mecze odbywające się w  Győr (gra tam m.in. Polska) będzie można oglądać na stronie www.bwin.com, Z kolei telewizja SportKlub potwierdziła, że polscy kibice będą mogli 23 sierpnia obejrzeć mecze o brązowy (14.30) i złoty (17.00) medal. 

TERMINARZ MISTRZOSTW EUROPY KOBIET U19 (plik pdf) 

SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI (plik doc)

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest