12 sierpnia 2009

Ostrovia – Hamburg 24:42

W pokazowym Meczu Gwiazd zespół KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski przegrał z HSV Hamburg 24:42 (15:21). Spotkanie, rozegrane w kaliskiej hali Winiary Arena, uświetniło obchody 100-lecia Ostrovii.

Mecz piłkarzy ręcznych Ostrovii z HSV Hamburg początkowo miał odbyć się na specjalnie przygotowanym i zadaszonym parkiecie Stadionu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Jednak organizatorzy obawiając się pogodowych niespodzianek postanowili przenieść imprezę do hali "Winiary Arena" w Kaliszu.   

Mimo drobnych kontrowersji, które pojawiły się wśród kibiców w momencie przeniesienia meczu, impreza w kaliskiej hali okazała się świetnym sportowym widowiskiem. Na trybunach zasiadło ponad dwa tysiące sympatyków szczypiorniaka zarówno z Ostrowa jak i Kalisza, którzy w przyjaznej atmosferze zagrzewali do walki zawodników obydwu drużyn.

Przeciwnikiem drużyny Ostrovii był jeden z najlepszych zespołów piłki ręcznej w Europie – HSV Hamburg, zdobywca Pucharu Europy Zdobywców Pucharów sprzed dwóch lat oraz brązowy medalista Klubowych Mistrzostw Europy z 2007 roku, a także półfinalista ubiegłorocznej i tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Drużyna z Hamburga wystawiła na mecz swój najmocniejszy skład z Francuzami Guillaume i Bertrandem Gille, Chorwatem Igorem Vori i reprezentantem Niemiec Torstenem Jansenem.

Zespół Ostrovii, który obecnie występuje w polskiej I lidze przystąpił do meczu z HSV Hamburg w historycznym składzie. Oprócz obecnych graczy, w szeregach ostrowskiego zespołu zobaczyliśmy bowiem najsłynniejszych wychowanków Ostrovii – braci Krzysztofa i Marcina Lijewskich, Bartłomieja Jaszkę, stanowiących obecnie o sile reprezentacji Polski, a także graczy czołowych drużyn polskiej ekstraklasy: Bartłomieja Tomczaka, Roberta Kielibę, Piotra i Pawła Adamczaków (MKS  Zagłębie Lubin) oraz Bartłomieja Pawlaka (NMC Powen Zabrze). Polskie gwiazdy HSV – bracia Marcin i Krzysztof Lijewscy podczas meczu zamieniali się rolami. W pierwszej połowie Krzysztof założył koszulkę Ostrovii, a Marcin – HSV, a po przerwie obaj zawodnicy zmienili drużyny.

Drużyna z Hamburga zawitała do Kalisza w swoim najsilniejszym zestawianiu. Niemcy pozostaną w Polsce aż do niedzieli. Od piątku wezmą udział w silnie obsadzonym turnieju Vive Cup w Kielcach (transmisje w Polsat Sport i Polsat Sport Extra).

Źródło (tekst i zdjęcia): www.kalisz.pl/  Karina Zachara  

KPR Ostrovia – HSV Hamnmburg 24:42 (15:21)
Ostrovia (najwięcej) Bartłomiej Jaszka 5, Bartłomiej Tomczak 4, Krzysztof Lijewski 2, Maciej Nowakowski 2, Marcin Lijewski 2; dla HSV (najwięcej): Blażenko Lacković 9, Torsten Jansen 7, Stefan Schroeder 5.
Sędziowali: Mirosław Baum i Marek Góralczyk.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest