15 sierpnia 2009

MME: Druga porażka Polek

Polska po porażce z Rosją 27:42 straciła szanse na awans do najlepszej ósemki Młodzieżowych Mistrzostw Europy kobiet, które odbywają się na Węgrzech. W inny spotkaniu grupy D Niemcy po zwycięstwie nad Serbią 25:24 zapewniły sobie grę w rundzie zasadniczej turnieju.
Po wysokiej piątkowej porażce z Niemcami tym razem gra w wykonaniu Polek byłą już lepsza. Szczególnie w ofensywie. W konfrontacji z drużyną aktualnego mistrza świata specjalnie na niewiele się to jednak zdało. – Nie ma się co łudzić, taka piłka ręczna jest dla nas nieosiągalna. Rosjanki od początku narzuciły szybkie tempo. Przewyższały nas zdecydowanie warunkami fizycznymi. To są konsekwencje trafienia do „grupy śmierci” – przyznał trener Adam Pecold.
Polski szkoleniowiec dodał, że w procesie selekcji zawodniczek miał świadomość, iż jego podopieczne będą ustępowały warunkami fizycznymi rocznikowi 1988. – Okazuje się, że wzrost to teraz jeden z decydujących o wyniku czynników. Dunki mają niższym składem i już zaczęły przegrywać.  
Martyna Rupp  w 57 min, po popchnięciu przez rywalkę uderzyła głową o parkiet. Pierwsza diagnoza lekarska jest pomyślna, ale kapitan polskiego zespołu raczej nie zagra w niedzielę.
W ostatnim grupowym występie Polki zmierzą się z Serbkami. – Ich trener w tym turnieju korzysta tylko z ośmiu zawodniczek w grze. Dwie z nich rzucają z drugiej linii a trudna dp zatrzymania jest mierząca 190 cm i ważąca 100 kg kołowa – zakończył trener Pecold.  
 Wyniki grupa D:

POLSKA – ROSJA 27:42 (13:23)

Polska: Kędzierska, Kochańska – Jakubowska 2, Białek 6 , Rupp 2 (1) , Szymańska 4 (3/4), Jędrzejczyk 1, Uzar, Skalska 4, Przytuła, Nowicka 1, Tórz 2, Leszczyńska 1, Pasternak 4. Kary 8 min.
Rosja: Fomina, Mochalova – Kudryashova 3, Reshetnikova 2, Goncharova 2, Nikitina 6, Ilina 9, Sen 6, Ezhikova 3, Potapenko 2, Chernova 1, Ponomarenko 1, Makeeva 7, Garbuz. Kary 10 min.
Sędziowały: Pinar Umlu i Mehtap Simsek (Turcja)

NIEMCY – SERBIA 25:24 (14:12).

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest