21 sierpnia 2009

MME: została gra o 11.miejsce

Polska przegrała w węgierskim Szombathely Czarnogórą 22:27 i w meczu o 11. miejsce Młodzieżowych Mistrzostw Europy kobiet zmierzy się w sobotę z przegranym z Serbią, które po dogrywce uległa Słowenii 30:31.

Stawką meczu z Serbią będzie rozstawienie w kwalifikacjach do mistrzostw świata 2010.

Pierwsza połowa meczu z Czarnogórą wskazywała, że jest spora szansa na wygraną. Polki rozpoczęły od prowadzenia 2:0. Później gra się wyrównała. Na przerwę zespoły schodziły mając na koncie po 15 bramek.

– W sumie fajnie to wyglądało. Niestety dość wysoki wynik po pierwszej połowie wskazywał, że zawodniczki grają słabiej w obronie. Po prostu odczuwają już trudy turnieju – powiedział trener Adam Pecold.

O sukcesie drużyny z Czarnogóry zadecydowało pierwsze 9 min po zmianie stron. Rywalki ten okres wygrały 5:1 i potem stale utrzymywały bezpieczną przewagę. – Przeciwniczki przewyższały nas w elementach technicznych no i miały w składzie Milenę Knezevic – dodał polski szkoleniowiec.

Ta młoda piłkarka, występująca na środku i lewym rozegraniu już bardzo dużo umie. A doświadczenie zaczęła zdobywać w Lidze Mistrzyń, grając w składzie Buducnosti Pdgorica.

– Z Serbią jest o co walczyć. Gdy zagramy zespołowo, tak jak poprzednio przeciw tej drużynie, to jest szansa na zwycięstwo
– zakończył Pecold.

W niedzielnych finałach, o złoty medal Węgry zagrają z Norwegią, a o brązowy Rosja zmierzy się z Niemcami.