26 sierpnia 2009

W niedzielę mecz o Super Puchar Polski

Po raz pierwszy w historii piłkarki ręczne zagrają o Super Puchar Polski. Mistrz kraju SPR Lublin SSA 30 sierpnia w Nowym Sączu zmierzy się ze zdobywcą Pucharu Polski MKS Interferie Zagłębie Lubin. Spotkanie uświetni Jubileusz 100-lecia MKS Beskidu Nowy Sącz. Na zwycięski zespół czeka premia w wysokości 10 tys. zł.

Przyznam, że mniej się denerwuję niż przed meczem ligowym – powiedziała Bożena Karkut trener Zagłębia. – Spotkanie traktujemy prestiżowo, gramy przecież z odwiecznym rywalem. Będzie to podsumowanie minionego sezonu, jednocześnie otwarcie nowego.   

Lubinianki w przerwie wakacyjnej rozegrały 11 spotkań. Ostatnio wystąpiły w turnieju w Ołomuńcu, gdzie zajęły drugie miejsce. Najlepszą zawodniczką zawodów została Joanna Obrusiewicz z Zagłębia. Ze sparingów nie doszedł do skutku jedynie mecz z młodzieżową reprezentacją Polski.

Z formą zespołu nie jest źle – dodała Karkut. Jej głową zaprząta kontuzja kołowej Aleksandry Jacek, która skręciła nogę. Absencja zawodniczki od gry potrwa kilka tygodni. Nie pewny jest także występ Jeleny Kordić.


Bez kilku czołowych zawodniczek do spotkania przystąpi także SPR. Agnieszka Wolska ma mocno naciągnięty triceps, Agnieszka Tyda po skręceniu nogi w kostce podczas turnieju w Oldenburgu już po powrocie do Lublina, na treningu, naciągnęła mięsnie pleców. Niedysponowana jest także Dorota Malczewska, a Ewa Damięcka jest w ciąży. Potwierdzenia do gry nie otrzymała jeszcze Alesia Mihdaliova. Jest także optymistyczna wiadomość dla kibiców SPR. Iza Puchacz, która wybiła palec w Oldenburgu, zdaniem lubelskiego sztabu szkoleniowego raczej powinna zagrać.

W sumie przed sezonem rozegraliśmy 14 meczów kontrolnych. Nie jesteśmy jeszcze gotowi do gry na 100 procent, tak jak inne ligowe zespoły. Nasze przygotowania zmierzają do tego, aby optymalna forma drużyny przyszła na turniej kwalifikacyjny do Ligi Mistrzyń, czyli na początek października – zaznaczył trener SPR, Grzegorz Gościński.

Jego zdaniem mecz o Super Puchar Polski na stałe powinien wejść do kalendarza. Swój przyjazd zapowiedzieli obaj prezesi klubów: Witold Kulesza (Zagłębie) i Andrzej Wilczek (SPR), a także trener reprezentacji Polski Krzysztof Przybylski. Warto przypomnieć, że Nowy Sącz wzorowo wypadł w roli gospodarza, organizując 22 maja Mecz Gwiazd naszej ekstraklasy.

MKS Zagłębie Lubin organizuje wyjazd swoich kibiców na spotkanie o Super Puchar.  Bezpośrednią transmisje z meczu (studio rozpocznie pracę o godz. 14.30) przeprowadzi telewizja TV4 oraz multimedialna platforma internetowa ipla: (www.ipla.pl i www.ipla.tv).

UWAGA: Bilety w cenie 10 zł są już do nabycia w kasach hali – Nowy Sącz ul. Nadbrzeżna 34.

ZOBACZ TAKŻE:

Panie zagrają o SuperPuchar 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest