16 września 2009

Volkswagen Poznań MiniHandball

W dniu 14 września br. w siedzibie spółki Volkswagen Poznań w Poznaniu nastąpiła uroczysta inauguracja projektu Volkswagen Poznań MiniHandball „Nasz sukces to My”, realizowanego wspólnie przez Volkswagen Poznań Sp. z o.o. oraz Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Podczas uroczystości Prezes ZPRP Andrzej Kraśniki wręczył Prezesowi Zarządu Volkswagen Poznań Jensowi Ocksenowi medal „90 lat Piłki Ręcznej w Polsce” za zasługi na rzecz wspierania ZPRP.

Prezes A.Kraśnicki wręcza medal „90 lat Piłki Ręcznej w Polsce”

Celem projektu, którego rozpoczęcie zaplanowano w październiku br., jest propagowanie sportu jako pasji, sposobu na aktywne spędzanie wolnego czasu. Zachęcenie dzieci ze szkół podstawowych, z klas 1-3 do uprawiania sportów zespołowych poprzez zabawę w piłkę ręczną. Projekt stanowi rozszerzenie oferty szkoleniowo–organizacyjnej polskiego systemu piłki ręcznej.  

W spotkaniu wzięli udział Dyrektorzy Szkół uczestniczących w projekcie oraz przedstawicieli władz samorządowych i oświatowych Miasta Poznania, Powiatu Poznańskiego i Urzędu Marszałkowskiego

Rozgrywki odbywać się będą w 12 szkołach znajdujących się w najbliższym otoczeniu zakładów Volkswagen Poznań, w obszarach Nowe Miasto (Antoninek-Zieliniec), Wilda i Swarzędz. W sumie w zawodach będzie brało udział 180 uczniów. Każda ze szkół wystawi reprezentację składającą się z 15 zawodników (drużyny mieszane – chłopcy i dziewczynki). Wszystkie zgłoszone do programu zespoły wystąpią w wielkim finale, który odbędzie się w czerwcu 2010 r.


Szkoły uczestniczące w projekcie otrzymają:  materiały  dydaktyczne i szkoleniowe (broszury i płyty CD), piłki do gry w Mini Handball (15 sztuk dla każdej ze szkół) oraz odzież sportową dla zawodników i trenerów.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest