25 września 2009

Rusza 3. edycja ORLEN Handball Mini Ligi

W najbliższą niedzielę, 27 września 2009 r. o godzinie 10.00 rusza kolejna edycja ORLEN Handball Mini Ligi. To już trzeci sezon rozgrywek, w których udział wezmą uczniowie klas IV i V szkół podstawowych. Inicjatorem rozgrywek dla najmłodszych jest Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Wisła Płock, PKN ORLEN sponsorem tytularnym ligi. Partnerem i współorganizatorem rozgrywek jest Urząd Miasta Płocka.


Każdy mecz to zacięta walka i rywalizacja

Młodzi szczypiorniści już nie mogą się doczekać rozpoczęcia rywalizacji w rozgrywkach OHML. Przypomnijmy, że cały cykl rozgrywek rozpoczął się w 2007 roku. Dotychczas wystartowało w nich
467 uczestników, którzy strzelili już ponad 3000 bramek. Początkowo były to płockie i podpłockie szkoły podstawowe, ale rosnąca popularność ORLEN Handball Mini ligi skusiła do udziału również podstawówki z Sierpca i Ciechanowa. W III edycji ponownie wystartuje 12 drużyn. Będą to SP 3 Płock, SP 16 Płock, SP 20 Płock, SP 21 Płock, SP 23 Płock (dwa zespoły), SP w Słubicach, SP w Łącku, SP w Starych Proboszczewicach oraz SP w Sierpcu i SP w Ciechanowie. W gronie dotychczas startujących zespołów pojawi się kolejny debiutant – szkoła podstawowa z Węgrowa, która mimo niemal
150 kilometrowej odległości chce wystartować w  ORLEN Handball Mini Lidze.

III edycja to również nowa formuła rozgrywania zawodów. W pierwszej fazie zespoły będą rywalizowały w dwóch grupach. Po zakończeniu fazy grupowej, trzy pierwsze zespoły z obu grup zagrają w finale A, a pozostałe 6 drużyn będzie rywalizować w finale B. Podobnie jak we wcześniejszych edycjach wszystkie startujące szkoły otrzymają stroje meczowe oraz piłki.

W tym roku będziemy mogli poznać pierwsze efekty projektu ORLEN Handball Mini Ligi. Chłopcy wyselekcjonowani z grona uczestników I edycji OHML będą reprezentować barwy SKF WISŁA Płock w rozgrywkach Mazowieckiej Ligi Chłopców. Do rozgrywek zostały zgłoszone dwa zespoły, których trenerami zostali byli zawodnicy Wisły Płock – Radosław Mrowicki, na co dzień pracujący w SP 22 w Płocku oraz Piotr Klucznik zdobywca pierwszego, historycznego złotego medalu płockich szczypiornistów.


Współorganizatorem rozgrywek jest Urząd Miasta Płocka.

Młodzi zawodnicy już zdążyli zaprezentować swój sportowy talent podczas prezentacji nowych zawodników Wisły Płock. W rozegranym przed siedzibą PKN ORLEN SA meczu pokazowym, młodzi szczypiorniści, jak równy z równym walczyli z dwa razy większym Larsem Madsenem, Dimtrijem Kuzelevem, Joakimem Backstromem, Arkadiuszem Miszką i Vegardem Samdahlem.

Idea projektu ORLEN Handball Mini Ligi to przede wszystkim promocja piłki ręcznej wśród najmłodszych, a później selekcjonowanie najzdolniejszych do gry w barwach Wisły Płock. Oceniając wszystkie dotychczasowe edycje można powiedzieć, że z każdym rokiem wzrasta poziom zawodów i ilość utalentowanych zawodników występujących w OHML. Wysoki poziom sportowy zawodników jest też efektem wytężonej pracy i zaangażowania samych trenerów i nauczycieli w-fu, którzy w ubiegłym roku brali udział w kursie na Instruktorów Piłki Ręcznej, sponsorowanym przez PKN ORLEN.

Z ogromną niecierpliwością oczekujemy nowego sezonu z ORLEN Handball Mini Ligą, który zainaugurują uczniowie klas V już w najbliższą niedzielę o godzinie 10.00 uroczystym otwarciem w hali sportowej Gimnazjum nr 8 w Płocku. Zapraszamy na trybuny by wspierać dopingiem młodych piłkarzy ręcznych – przyszłe gwiazdy „Płockiej Szkoły Piłki Ręcznej”.


Młodzi szczypiorniści zdobyli już ponad 3000 bramek

Faza pierwsza ( turniej 1 i 2) – rozgrywki grupowe
Dwie grupy po sześć zespołów, w każdej z grup odbędzie się rywalizacja systemem każdy z każdym. Czas gry 2 x 12 min

Faza druga ( turniej 3) – ponownie podział na dwie grupy:
Grupa I miejsca 1-6 ( trzy pierwsze drużyny grupy A i B ),
Grupa II miejsca 7 -12 ( pozostałe drużyny z grupy A i B)
system każdy z każdym z zaliczeniem wyników meczy z fazy grupowej.

Faza trzecia ( turniej 4 finałowy) – Play Off
W trzeciej fazie zostaną rozegrane dwa finały A – miejsca od 1 do 6 i B – miejsca od 7 do 12

Grupa A                                          Grupa B
SP Ciechanów                                 SP 23 I Płock
SP 16 Płock                                    SP 21 Płock
SP St. Proboszczewice                     SP 3 Płock
SP 23 II Płock                                 SP w Sierpcu
SP w Słubicach                                SP w Łącku
SP 20 Płock                                     SP w Węgrowie

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest