1 października 2009

Kinga Polenz przechodzi rehabilitację

Lewoskrzydłowa Piotrcovii i reprezentacji Polski przechodzi rehabilitację po kontuzji kolana jakiej nabawiła się na pierwszym treningu w Antalyi przed meczami z Turcją. Zawodniczka w poniedziałek w jednej z warszawskich klinik miała badanie rezonansem magnetycznym.

– Mam naciagnięte więzadło boczne i prawdopodobnie uszkodzoną łąkotkę przyśrodkową. Nie wiem czy będzie konieczna artroskopia? Muszę przez 10 dni chodzić w stabilizatorze. Rozpoczęłam już ćwiczenia wzmacniające nogę. Czuję się już lepiej, ale wątpię, abym mogła pomóc drużynie w najbliższych meczach kwalifikacyjnych Euro 2010 – powiedziała Polenz.

Lekarz kobiecej kadry piłkarek ręcznych Piotr Nowocień potwierdza diagnozę i zwraca uwagę, że w tym przypadku uraz łakotki wydaje się poważniejszą sprawą. – Nie ma co się spieszyć. Szkoda zdrowia zawodniczki. Już poinformowałem trenera kadry, żeby nie liczył na Kingę w najbliższym czasie – zaznaczył Nowocień.      

Polska 14 października podejmie w Lublinie Czarnogórę, a cztery dni później podopieczne Krzysztofa Przybylskiego czeka wyjazdowy mecze ze Słowacją.  

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest